Muzeum Przyrodnicze w KrutyniMuzeum Przyrodnicze w Krutyni

Atrakcja poza szlakiem WJM
2 0 5197

W miejscowości Krutyń - niedaleko Mrągowa mieści się Muzeum Przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Liczy ponad 300 eksponatów – głównie wypchanych dzikich zwierząt zamieszkujących Park. To niebywała okazja aby zapoznać się z bogatym zbiorem zwierząt występujących w mazurskich lasach.

Muzeum umieszczone jest w zabytkowej stodole w miejscowości Krutynia. Znajduje się tu również Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Kulturowej z Izbą Przyrodniczą. Prezentowane są tu spreparowane zwierzęta zamieszkujące Mazurski Park Narodowy. Co ciekawe nie zostały one uśmiercone specjalnie na potrzeby placówki. To zazwyczaj ofiary rozmaitych wypadków, zdarzeń losowych czy ofiary kłusowników. Można tu z bliska zobaczyć wiele drapieżnych zwierząt, które z reguły kryją się w kniejach przed człowiekiem. Duże wrażenie wywiera też widok orła bielika.

Tego typu eksponatów jest tu ponad 300. Można więc dokładnie zapoznać się ze światem zwierząt występującym w tym parku narodowym. W części historycznej Muzeum znajduje się izba pamięci samej miejscowości Krutynia – można zobaczyć na zdjęciach jak niegdyś wieś wyglądała.

godziny otwarcia

  • izba czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00
  • w sezonie letnim również w weekendy w godz. 9:30-16:30.

cennik

  • dobrowolna opłata na rzecz Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
Muzeum Przyrodnicze w Krutyni - zdjęcie
+ 23 zdjęć

Muzeum Przyrodnicze w Krutyni

Piecki, Krutyń 66


tel. 89 742 14 05

przejdź do wwwprofil facebookMapa google
ReklamaA1 - Odysseya Yachts