Muzeum Sprzętu Wojskowego w MrągowieMuzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

Atrakcja poza szlakiem WJM
1 0 5259

Marzysz o przejechaniu się ciężkim czołgiem po poligonie? Nie ma problemu. Możesz to teraz zrobić w Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Placówka dysponuje ponad 70 eksponatami – głównie pojazdami wojskowymi czasów Układu Warszawskiego.

Niebywała gratka dla wszystkich miłośników sprzętu wojskowego i historii. Jedyne w Polsce północnej muzeum sprzętu wojskowego znajduje się w pobliżu Mrągowa. To po prostu trzeba zobaczyć.

Muzeum jest placówką prywatną, powstałą w 2010 r. Posiada na stanie ponad 70 różnych pojazdów wojskowych. W tym taki unikat jak czołg z drugiej wojny światowej – T-34. Jeśli chcesz poczuć się jak bohater „Czterech Pancernych” – nie ma problemu. Możesz do czołgu wejść, a nawet nim pojechać po poligonie.

Wszystkie pojazdy bojowe, oczywiście sprawne – gotowe do użycia - są eksponowane w zadaszonych halach – można je oglądać bez względu na pogodę. Zobaczymy tu nie tylko czołgi z różnych lat ale również wozy opancerzone piechoty, transportery, mobile wyrzutnie rakiet, ciężarówki wojskowe, armaty różnego kalibru, wozy milicyjne i policyjne, wozy straży pożarnej czy również „wojskowego malucha” – fiata 126 p.

Muzeum organizuje cykliczne imprezy militarne. Można tu również kupić różne pamiątki czy zorganizować imprezę. Zwiedzanie jest płatne. Muzeum znajduje się przy ulicy Przemysłowej 11C (wylot z Mrągowa na Szczczytno drogą nr 600), za stacją paliw HUZAR.

Godziny otwarcia

  • Poniedziałek - piątek: 8.00-16.00
  • Sobota: 8.00-14.00
  • Pozostałe terminy po uzgodnieniu telefonicznym

Ceny

  • bilet normalny: 10 zł
  • bilet ulgowy: 7 zł (dzieci do 13 lat, grupy)
  • bilet grupowy z przejażdżką transporterem opancerzonym: 20 zł / osoba - grupa minimum 20 osób.
Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie - zdjęcie
+ 12 zdjęć

Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

Mrągowo, ul. Przemysłowa 11C

tel. 502 540 381

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy