Muzeum Tradycji KolejowejMuzeum Tradycji Kolejowej

Atrakcja na szlaku WJM
1 0 5006

W dawnych Prusach, na Mazurach, kolej była jedynym szybkim środkiem transportu. Historia kolejnictwa to również historia tych ziem i warto zobaczyć to niecodzienne muzeum poświęcone właśnie kolejnictwu. Co więcej, można odbyć romantyczną podróż zabytkowym pociągiem. Muzeum Tradycji Kolejowych mieści się w Węgorzewie, w budynku dworca kolejowego przy ul. Jaracza 4. Prowadzi je Fundacja „Dziedzictwo Nasze”.

W placówce możemy obejrzeć ciekawy i obszerny zbiór zabytkowych urządzeń i narzędzi kolejowych oraz rozkładów jazdy, fotografii, map, biletów, dawnych mundurów kolejarskich. Można też obejrzeć liczne miniatury zabytkowych pociągów. To wszystko dokumentuje historię kolejnictwa dawnych Prus Wschodnich. Przy muzeum znajduje się galeria i sklepik z pamiątkami. Cyklicznie organizowane są tu wykłady, tematyczne spotkania, seanse filmowe, a także warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Ciekawostką jest drezyna – samochód dostawczy marki „Żuk”, którym można przejechać się po okolicy. Jeżeli ktoś chce się poczuć jak prawdziwy podróżnik, to koniecznie powinien skorzystać z tutejszej przejażdżki zabytkowym pociągiem. Pociąg kursuje z Węgorzewa do Kętrzyna i z powrotem. Podróż do Węgorzewa, to prawdziwa podróż w czasie okazja ponieważ odbywa się zabytkowym pociągiem.

Otwarte

  • Muzeum Tradycji Kolejowej od 1 maja do 31 października czynne jest w godz. 12.00-17.00

Ceny

  • bilety dla dorosłych - 4 zł
  • bilety ulgowe -  3 zł
Muzeum Tradycji Kolejowej - zdjęcie
+ 31 zdjęć
ReklamaA1 - Sailing Machine