Papugarnia MazuryPapugarnia Mazury

Atrakcja na szlaku WJMOferta partnerska
1 0 13988

Papugarnia Mazury wraz z Mini Ogrodem Zoologicznym w Wilkasach to egzotyczne miejsce gdzie można się poczuć wyjątkowo, a to za sprawą prawie 80 papug z 25 różnych gatunków oraz oswojonych wiewiórek hudsona, które można karmić z ręki a nawet pogłaskać. . Na terenie funkcjonuje również mini zoo z małymi kurczaczkami, królikami i kaczkami. Spotkać można także i kolorowe bażanty I gęsi garbonose oraz indyki. 

Niektóre zwierzątka można pogłaskać i karmić (tylko odpowiednim pokarmem, który można zakupić). Szczególną frajdę powinny mieć dzieci, chociaż dorośli po kilku chwilach również zachowują się podobnie. Zwierzęta są oswojone z ludźmi, więc nietypowe sesje zdjęciowe na pamiątkę są codziennością. Papugi, mimo licznego stada mają oczywiście swoje imiona. Możemy poznać m.in. następujące gatunki tych pięknych ptaków: ary ararauny lorysy tęczowe, rozelia białolica, kakadu różowe, amazonka niebieskoczelna, modrolotka.

Miejsce to znajduje się około 80m od ronda w Wilkasach, gdzie wielu gości parkuje swoje samochody i robi pieszy spacerek wzdłuż ulicy Olsztyńskiej lub tez promenada przy jeziorze. 

Na koniec mała rada od naszego fotografa - patrzmy pod nogi i zdejmijmy błyskotki z szyi, uszów i palców, mimo że ptaki są przyjazne i ciekawskie to jednak dalej dzikie zwierzęta. 

Godziny otwarcia

  • w sezonie od 10.00-19.00
  • cały rok, codziennie 11.00 – 16.30

Bilety

  • normalny 25 zł, ulgowy 22 zł
  • karma dla ptaków 2 zł
  • bilet rodzinny (2+1) - 68 zł
  • bilet rodzinny (2+2) 89 zł
  • bilety grupowe - cena do ustalenia
Papugarnia Mazury - zdjęcie
+ 81 zdjęć

Papugarnia Mazury

Olsztyńska 19c, Wilkasy

tel. 696 492 126

profil facebookwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Walentynki Mazurski Raj