Papugarnia MazuryPapugarnia Mazury

Atrakcja na szlaku WJM
0 0 5318

Papugarnia Mazury, Mini Ogród Zoologiczny w Wilkasach to miejsce gdzie można się poczuć wyjątkowo, a to za sprawą 50 papug z 20 różnych gatunków. Na terenie funkcjonuje również mini zoo z małymi kurczaczkami, królikami i kaczkami. Spotkać można także dzikie gęsi. 

Niektóre zwierzątka można pogłaskać i karmić (tylko odpowiednim pokarmem, który można zakupić). Szczególną frajdę powinny mieć dzieci, chociaż dorośli po kilku chwilach również zachowują się podobnie. Zwierzęta są oswojone z ludźmi, więc nietypowe sesje zdjęciowe na pamiątkę są codziennością. Papugi, mimo licznego stada mają oczywiście swoje imiona. Możemy poznać m.in. następujące gatunki tych pięknych ptaków: loryski tęczowe, rozelia białolica, kakadu różowe, amazonka niebieskoczelna i pąsowa, modrolotka.

Z komentarzy gości wynika, że miejsce jest słabo oznakowane i niełatwo jest trafić, wszyscy jednak zgodnie podkreślają, że warto było szukać (podpowiedź: jadąc z Giżycka, skręcamy w lewo 50 metrów przed rondem).

Na koniec mała rada od naszego fotografa :) Patrzmy pod nogi i zdejmijmy błyskotki z szyi, uszów i palców, mimo że ptaki są przyjazne i ciekawskie to jednak dalej dzikie zwierzęta.

Godziny otwarcia

  • cały rok, codziennie 10.30 - 19.00

Bilety

  • normalny 17 zł, ulgowy 14 zł
  • karma dla ptaków 2 zł
  • bilet rodzinny (2+1) - 42 zł
  • bilet rodzinny (2+2) 52 zł
  • bilety grupowe - cena do ustalenia
Papugarnia Mazury - zdjęcie
+ 31 zdjęć

Papugarnia Mazury

Olsztyńska 19c, Wilkasy

tel. 696 492 126

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Port Sztynort