Park Linowy na śluzie w Leśniewie GórnymPark Linowy na śluzie w Leśniewie Górnym

Atrakcja poza szlakiem WJM
0 0 1693

Niezwykła atrakcja na Mazurach. Jeśli lubicie penetrować mazurskie zabytki oraz potrzebujecie również niezłej dawki adrenaliny, koniecznie wybierzcie się w to miejsce. Będziecie zadowoleni. To park linowy zlokalizowany na zabytkowej, w czasów II wojny światowej i trochę tajemniczej śluzie w Leśniewie Górnym.

Śluza w Leśniewie Górnym ma 46 metrów długości, 7,5 metra szerokości i 17-metrowy spad. Została ukończona w około 30% (70 % wg innych danych). Na frontowej ścianie śluzy widać wgłębienie, w którym miał być umieszczony symbol niemieckiego orła. Śluza w Leśniewie Górnym jest jednym z pięciu takich obiektów na Kanale Mazurskim.

Obecnie na terenie śluzy działa park linowy. Można dzięki temu specjalnym pomostem dotrzeć na górę tego obiektu i obejrzeć jego monumentalną formę lub skorzystać z bardziej ekstremalnych przygód, korzystając ze zjazdów po linach. Jest to też pewna forma zwiedzenia tego obiektu. Na pewno skorzystanie z parku linowego pozostawia niezapomniane wrażenia.

Obiekt można penetrować i obejrzeć z góry wchodząc na most linowy lub na kładkę, można też skorzystać z ekstremalnych atrakcji.

Znajdziemy tu tyrolkę, która umożliwia dynamiczny zjazd po ukośnie rozpiętej linie z wysokości ok. 21 metrów, na odległość 110 metrów. Natomiast skok wahadłowy odbywa się wewnątrz komory śluzy. Park linowy oferuje dwa pułapy wysokości: z 15 metrów oraz z 20 metrów.

Możemy tu dotrzeć na dwa sposoby: samochodem z trasy Węgorzewo – Kętrzyn lub opcja dla żeglarzy, spacerem urokliwą ścieżką wzdłuż Kanału Mazurskiego (ok. 4 km). To malowniczy, piękny szlak, a jego początek znajdziemy przy moście u wylotu kanału z jeziora Mamry (w połowie drogi powiatowej z Przystani do Pniewa). W dół, wprost na ścieżkę, prowadzą schody. Pieszy spacer rozpocznijmy lewą stroną kanału, następnie, by bezpiecznie dotrzeć do Leśniewa, należy przejść mostem kolejowym na prawą stronę.

Cennik

  • mosty linowe 15 - 20 zł
  • tyrolka 30 - 35 zł
  • skoki wahadłowe (dolne, górne)  50 - 80 zł
  • komplet atrakcji (tyrolka + wahadło) - 80 - 110 zł

Przy wejściu do Parku pobierane jest 2 zł od osoby na utrzymanie czystości. Park linowy jest czynny w godzinach: 11.00-19.00 w sezonie letnim.

Park Linowy na śluzie w Leśniewie Górnym - zdjęcie
+ 36 zdjęć

Park Linowy na śluzie w Leśniewie Górnym

Śluza w Leśniewie Górnym

tel. 506 688 583

profil facebookwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina