Przesmyk Świętego PiotraPrzesmyk Świętego Piotra

Atrakcja na szlaku WJM
0 0 1294

Niewielki przesmyk pomiędzy wyspami na jeziorze Kisajno – Wielka Kiermuza i Górny Ostrów. Doświadczeni żeglarze chętnie z tego miejsca korzystają, ponieważ zapewnia spore wrażenia podczas żeglugi po tym mazurskim akwenie.

Jezioro Kisajno na Mazurach ma dwie spore wyspy - Wielką Kiermuzą i Górny Ostrów. Jeśli chcemy, możemy je oczywiście opłynąć. Natomiast dla tych bardziej odważnych oraz doświadczonych żeglarzy polecamy inne, bardzo atrakcyjne rozwiązanie – przepłynięcie pomiędzy tymi dwiema wyspami niewielkim, dość ciasnym przesmykiem.

To przesmyk św. Piotra, który oddziela od siebie te dwie wyspy położone na jeziorze Kisajno. Chętnie jest odwiedzany przez doświadczonych żeglarzy. Musimy zdawać sobie sprawę, że jego pokonanie wymaga doświadczenia w żegludze. Przesmyk jest wąski, dość płytki, porośnięty trzcinami, dla początkujących żeglarzy może okazać się trudne do przebycia.

Głębokość przesmyku nie sięga nawet jednego metra. Żeglarze sugerują pokonanie tego odcinka drogi wodnej z podniesionym mieczem i na silniku.

Z pewnością jednak przepłynięcie przesmykiem św. Piotra będzie stanowiło wspaniałą atrakcję podczas żeglugi po jeziorze Kisajno.

Przesmyk Świętego Piotra

Mapa google
ReklamaA1 - Strefa Kibica Sztynort