Rejs parostatkiem Melanie po MazurachRejs parostatkiem Melanie po Mazurach

Atrakcja na szlaku WJMOferta partnerska
0 0 231

Zapraszamy Państwa na wyjątkową podróż w czasie i przestrzeni, na pokładzie historycznej repliki mazurskiego statku spacerowego Melanie z początku XX wieku. Nasz statek to autentyczna kopia oryginalnej jednostki, która pływała po Wielkich Jeziorach Mazurskich ponad sto lat temu.

Podczas rejsu będziemy odkrywać urokliwe zakątki, podziwiać dziką faunę i florę i zwiedzać interesujące obiekty. Zatrzymamy się w malowniczych zatoczkach, gdzie można podziwiać z bliska niezwykłe i tajemnicze brzegi mazurskich jezior. Odwiedzimy też różne porty, gdzie można spróbować regionalnych potraw lub zobaczyć zabytki i muzea. Z perspektywy wody Mazury wyglądają zupełnie inaczej niż z lądu. Będziemy mogli poczuć klimat żeglarstwa, słyszeć komendy i obserwować żagle.

W okolicach jeziora Bełdany spotkamy koniki polskie, które żyją na wolności i często przychodzą do wody. Można je sfotografować i wymienić się opiniami z innymi pasażerami. Rejs to także okazja do nauczenia się podstawowych zasad manewrowania statkiem. Jeśli ktoś ma ochotę, może spróbować poprowadzić naszą jednostkę pod okiem wykwalifikowanego kapitana.

Rejs można dostosować do własnych potrzeb i możliwości czasowych. Można wybrać się na kilkugodzinny wypad lub spędzić na statku cały dzień. Niezależnie od wyboru, zapewniamy Państwu komfortowe i bezpieczne warunki podróży. Nasz statek posiada wszystkie wymagane certyfikaty i atesty, a załoga ma odpowiednie uprawnienia i doświadczenie. Na pokładzie znajduje się indywidualny sprzęt ratowniczy, toaleta, bieżąca woda i skromna kuchnia z niewielką lodówką. W części środkowej jest zadaszenie, które chroni przed słońcem lub deszczem. Można się więc swobodnie relaksować i cieszyć się rejsem...
 

Ceny i lokalizacja

  • statek kursuje od maja do końca września, dla grup zorganizowanych (eventy) możliwe ustalenie innych terminów
  • Melanie stacjonuje w Marinie Bajana w Starych Sadach nad jeziorem Tałty
  • cennik dla grup 600 zł / 4 godziny, 1000 zł / dzień
Rejs parostatkiem Melanie po Mazurach - zdjęcie
+ 20 zdjęć

Rejs parostatkiem Melanie po Mazurach

Stare Sady 5B, Mikołajki

tel. 602 249 106

przejdź do wwwwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy