Ścieżka edukacyjna w CzernikachŚcieżka edukacyjna w Czernikach

Atrakcja poza szlakiem WJM
0 0 1692

Ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy uwielbiają spędzanie wolnego czasu na Mazurach. Warto udać się w okolice Kętrzyna i spędzić trochę czasu spacerując ścieżką edukacyjną w Czernikach.

Ścieżka edukacyjna w Czernikach została stworzona w ramach ochrony miejsca różnorodności biologicznej. Inwestycja objęła zagospodarowanie terenu nad jeziorem Mój z podziałem na ciekawe strefy. Mamy tu również możliwość skorzystania z plaży nad akwenem oraz strefy zabaw dla najmłodszych i rekreacji na świeżym powietrzu.

  • Ścieżka edukacyjna nr 1 znajduje się na terenach zalesionych, nadjeziornch i okrajakach - zlokalizowana jest w północno - wschodniej części terenu. Część ścieżki, o powierzchni 542m2 wykonana została na wyniesionych podestach kompozytowych.
  • Ścieżka edukacyjna nr 2 zlokalizowana została na terenach podmokłych i łąka kwietna. Ścieżkę wykonano z nawierzchni mineralno – żywicznej z obrzeżem z ekoboardu na łącznej powierzchni 835 m2.

Do tego mamy dwie tzw. „strefy dzikie”. Wśród ich atrakcji można wymienić wilgotną łąkę wokół rowu melioracyjnego z zadrzewieniami wierzbowymi, nadjeziorny las, głazowisko „Pod Dębem”, polana wypoczynkowa z hamakami, hamaki w paprociach, masażery w zagajniku sosnowym, pergola "Malinowy Chruśniak", sad, brzozowy zagajnik z huśtawkami i ławkami, rondo wokół olsz, zielone klasy, łąka kwietna.

To kolejny etap zmian wprowadzanych wokół jeziora Mój. W 2019 roku do użytku oddano plażę, która co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W planach wciąż jest budowa ścieżki rowerowej Kętrzyn - Czerniki - Parcz, która również będzie przebiegała w pobliżu jeziora.

Ścieżka edukacyjna w Czernikach - zdjęcie
+ 48 zdjęć

Plaża Czerniki, jezioro Mój

Mapa google
ReklamaA1 - Gertis