Wieża Widokowa Stare JuchyWieża Widokowa Stare Juchy

Atrakcja poza szlakiem WJM
0 0 7165

Jednym z najbardziej urokliwych punktów na Mazurach jest wieża widokowa w miejscowości Stare Juchy. Wzgórze, na którym stoi wieża, było rekomendowane w przewodnikach już na początku XX wieku – to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych widoków na Mazurach.

Jak się tam dostać? Stare Juchy znajdują się w odległości 20 km od Ełku w stronę Giżycka. Kiedy znajdziemy się przy placu w centrum miejscowości, zjeżdżamy na lewo w ulicę Mazurską. Od Wieży dzieli nas już jedynie 800 metrów – po prawej stronie znajduje się parking widoczny z ulicy, a za nim nasz cel.

Sama wieża ma 20 metrów wysokości. Od 2009 roku możemy z niej podziwiać błękitne jezioro Jędzelewo oraz niezwykłą panoramę Mazur.

Gdy już nasycimy oczy, warto pomyśleć o nasyceniu żołądka – naprzeciw tej potrzebie wychodzi Gościniec Na Wzgórzu. Gospodarstwo agroturystyczne znajduje się tuż obok wieży. W tutejszej restauracji znajdziemy starannie przyrządzone dania tradycyjnej kuchni polskiej, powstałe na bazie naturalnych, ekologicznych składników.

Wieża Widokowa Stare Juchy

ul. Mazurska, Stare Juchy

Mapa google
ReklamaA1 - Odysseya Yachts