Wieża widokowa w WojnowieWieża widokowa w Wojnowie

Atrakcja poza szlakiem WJM
0 0 300

Niedaleko miasta Ruciane-Nida na Mazurach znajduje się wieś Wojnowo. Ta niewielka miejscowość znana jest wszystkim miłośnikom historii tego regionu poprzez fakt, że znajduje się tu klasztor staroobrzędowców – wyznawców odłamu prawosławia, którzy na Mazurach znaleźli się uciekając przez prześladowaniami z Rosji. W Wojnowie warto również spojrzeć na region z góry, korzystając z drewnianej wieży widokowej.

Wieża w Wojnowie została w całości wykonana z drewna i ma wysokość ponad 10 metrów. Na szczyt obiektu docieramy schodami, po drodze zaś mamy możliwość podziwiania piękna okolicy z poziomu trzech tarasów widokowych. Jak informuje regulamin obiektu, wchodzenie na wieżę odbywa się na własną odpowiedzialność. Młodzież do lat 15 musi znajdować się pod opieką osób dorosłych. Jednorazowo na wieży może przebywać 10 osób. Ten punkt widokowy to miejsce, z którego rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama Mazur. Z wieży możemy podziwiać panoramę mazurskiej przyrody Mazurskiego Parku Krajobrazowego, bujne lasy Puszczy Piskiej, jeziora Duś, Nidzkie czy Bełdany.

Drewniana wieżą widokowa znajduje się na północny-wschód od wsi Wojnowo, nad rzeką Krutynią. Można do niej dotrzeć drogą nr 610, skręcając za miejscowością Ukta w kierunku Wojnowa.

Wieża widokowa w Wojnowie - zdjęcie
+ 7 zdjęć

Wieża widokowa w Wojnowie

Wojnowo, przy moście przez rz. Krutynię

Mapa google
ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina