Wojnowski Festiwal FotografiiWojnowski Festiwal Fotografii

Atrakcja poza szlakiem WJM
0 0 3930

Wojnowski Festiwal Fotografii to impreza plenerowa organizowana w mazurskim Wojnowie. Do tej pory na płotach w tej urokliwej miejscowości zawisło ponad 2000 zdjęć polskich fotografów.

Wojnowski Festiwal Fotografii pojawił się pierwszy raz w 2017 roku. Swym pomysłem nawiązuje do francuskiego Festival Photo La Gacilly. Ideą Wojnowskiego Festiwalu Fotografii jest prezentacja dorobku polskich fotoreporterów i fotografów szerokiej publiczności przez udostępnienie ich w dużym formacie w ogólnodostępnej ulicznej galerii. Prace można obejrzeć nawet nie wysiadając z auta. Wystarczy zwolnić przejeżdżając przez Wojnowo. Do tej pory na płotach zaprezentowane zostało prawie 1000 zdjęć.

Swoje ekspozycje prezentowali tu min: Chris Niedenthal laureat nagrody WPP, Czarek Sokołowski jedyny polski laureat prestiżowej Nagrody Pulitzera, Jerzy Kośnik, Anna Musiałówna, Zbigniew i Maciej Kosycarzowie i wielu innych utalentowanych i nagradzanych artystów. Zakres tematyczny prezentowanych prac jest dość szeroki znajdziemy tu klasyczne reportaże z całego świata, zdjęcia sportowe, portrety, zdjęcia podwodne czy pejzaże z ponad 50 lat pracy polskich fotografów.

Stałymi elementami WFF są: galeria prac polskich leśników, wystawy pokonkursowe: im. Erazma Ciołka na fotografię społecznie zaangażowaną i im. Eugeniusza Lokajskiego na fotografię o tematyce sportowej oraz retrospekcja Polski lat PRL.

Wojnowski Festiwal Fotografii - zdjęcie
+ 28 zdjęć

Wojnowski Festiwal Fotografii

Wojnowo

profil facebookwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Rejsy Statkami Faryj