Źródełko MiłościŹródełko Miłości

Atrakcja poza szlakiem WJM
0 0 5724

Czy istnieje źródełko miłości? Cudowna woda, która rozpala to najpiękniejsze uczucie? Można to sprawdzić na Mazurach, w okolicach Mrągowa. Wierzyć czy nie wierzyć? Może warto samemu się przekonać? Legenda głosi, że jeśli para napije się razem wody ze źródełka wypływającego przy jeziorze Czos, to ich miłość będzie trwała na wieki. Podobno tak się dzieje ale czy to prawda, warto sprawdzić.

Wiadomo natomiast, że już od dawnych czasów mieszkańcy osad zlokalizowanych przy jeziorach szukali wody w okolicznych źródłach. Tak też było w Mrągowie. Woda z jeziora często nie nadawała się do spożywania więc korzystano ze źródełek. Te, noszące dziś nazwę źródełka miłości niegdyś zwano źródłem zdrowia.

Od źródełka miłości do Mrągowa (przy promenadzie nad jeziorem Czos) biegnie trasa edukacyjna. Opatrzona jest specjalnymi tablicami: Tablica powitalna, mapka sytuacyjna, zachowanie się w lesie. Drzewa leśne. Strefy życia w jeziorze. Martwe drewno. Ptaki wodne. Zwierzęta leśne. Rośliny wodne. Wąwozy, jary, krajobraz polodowcowy. Las łęgowy, las grądowy. Źródełko miłości.

Przy tablicach znajdują się ławeczki na których można odpocząć. Szlak i same źródełko miłości odwiedzamy bezpłatnie.

Źródełko Miłości

Mapa google
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy