Jezioro DręstwoJezioro Dręstwo

Jezioro poza szlakiem WJM
0 0 3713
powierzchniapowierzchnia
504,20 ha
średnia głębokośćśrednia głębokość
8,50 m
maks. głębokośćmaks. głębokość
25,00 m
długośćdługość
6,86 km
szerokośćszerokość
1,42 km
linia brzegowalinia brzegowa
17,85 km

Jezioro Dręstwo znajduje się w Obszarze Chronionego Krajobrazu Pojezierze Rajgordzkie. Dręstwo leży kilka kilometrów od Rajgrodu i jest rozciągnięte pomiędzy dwoma wsiami - Barszczami i Woźną Wsią. Zbiornik leży w strefie krajobrazu nizinnego, przechodzącego od południowego krańca w krajobraz sandrowy pojezierny. Przez jezioro przepływa rzeka Jegrznia. Ten dość spory i bardzo urokliwy akwen otoczony jest przez pola uprawne, a także lasy i łąki.

Znajdziemy tu miejsce do rozbicia namiotu - jezioro nie jest oblegane przez turystów, więc jest dobrym miejscem dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. To również doskonałe miejsce dla wędkarzy.

Jezioro znajduje się poza Mazurami - ze względu na bliskość Krainy Wielkich Jezior Mazurskich zasługuje na publikację na łamach naszej strony.

Ryby występujące w jeziorze: sielawa, stynka, okoń, płoć, szczupak, ukleja.

Ciekawostki - według urzędowego spisu opracowanego przez Komisję Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych (KNMiOF) nazwa tego jeziora to Dręstwo. W różnych publikacjach i na mapach topograficznych jezioro to występuje pod nazwą Dreństwo lub też Rybczyzna.

Jezioro Dręstwo - zdjęcie
+ 14 zdjęć
ReklamaA1 - Przystań Nautica
ReklamaA2 - Odysseya Yachts