Jezioro PiecekJezioro Piecek

Jezioro poza szlakiem WJM
powierzchniapowierzchnia
23,65 ha
średnia głębokośćśrednia głębokość
2,30 m
maks. głębokośćmaks. głębokość
8,41 m
długośćdługość
1,10 km
szerokośćszerokość
0,28 km
linia brzegowalinia brzegowa
2,65 km

Jezioro Piecek jest jednym z tych miejsc, które zachwycają swoją dziewiczą przyrodą i spokojem. Otoczone lasami i malowniczymi wzgórzami, stanowi idealne miejsce dla tych, którzy szukają ucieczki od miejskiego zgiełku.

Jezioro jest bezodpływowe. Znajduje się na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Bogata flora i fauna przyciąga miłośników przyrody, którzy mogą tutaj obserwować rzadkie gatunki ptaków oraz cieszyć się widokiem dzikich zwierząt na brzegach jeziora.

Dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek, jezioro Piecek oferuje szereg atrakcji. Można tutaj wynająć kajaki lub rowery wodne, aby zwiedzać jezioro i jego okolice z wody. Dla miłośników historii, w pobliżu znajdują się również miejsca wartę odwiedzenia. Znajduje się około 14 km w kierunku południowo-wschodnim od Węgorzewa.

W skład pogłowia występujących ryb wchodzą m.in. sandacz, szczupak, leszcz i lin. Roślinność przybrzeżna skąpa, dominuje trzcina, pałka i skrzyp. Wśród nielicznej roślinności zanurzonej występuje m.in. rogatek i wywłócznik, na południu zbiornika wodnego także osoka aloesowata

 

Jezioro Piecek - zdjęcie
+ 12 zdjęć

Jezioro Piecek

Mapa google
ReklamaA1 - Odysseya Yachts
ReklamaA2 - Tło Dla Mew