Jezioro WesołekJezioro Wesołek

Jezioro poza szlakiem WJM
0 0 1945
powierzchniapowierzchnia
7,00 ha
średnia głębokośćśrednia głębokość
b/d
maks. głębokośćmaks. głębokość
b/d
długośćdługość
0,55 km
szerokośćszerokość
0,28 km
linia brzegowalinia brzegowa
1,50 km

Jezioro Wesołek, położone niedaleko zachodniego brzegu jeziora Nidzkiego, to przykład piękna, dzikości i nieskazitelnej mazurskiej przyrody. Trudno tu trafić, jednak jeśli w końcu dotrzecie do celu, zachwycicie się widokiem tego jeziora otoczonego pięknymi lasami.

Niewielkie jezioro położone poza szlakami turystycznymi, pomiędzy jeziorami Bełdany i Wejsunek jest wyjątkowo urokliwe. Takie miejsca mają zapewne wąskie grono szczęśliwych miłośników, którzy wiedzę o nim dyskretnie pomijają. Wesołek to mazurski akwen o powierzchni około 7 hektarów. Jezioro zalicza się do akwenów wytopiskowych, zamkniętych hydrologicznie. Jego dno jest piaszczyste, jedynie miejscami porośnięte roślinnością.

Brzegi jeziora są łagodne i otoczone lasami. Mimo, że do jeziora Wesołek można bezproblemowo dojechać, to właśnie ze względu na jego położenie – pośród gęstych lasów, ciężko je zlokalizować. Dlatego niewiele osób tu przebywa i jeśli szukacie jeszcze dzikiego, urokliwego jeziora na Mazurach, z pewnością Wesołek Was zachwyci.

Dodatkowo nad tym akwenem na Mazurach nie ma ośrodków wypoczynkowych oraz profesjonalnych kąpielisk. Amatorzy wodnych szaleństw mogą natomiast korzystać z dzikich zejść do wody.

Jezioro Wesołek - zdjęcie
+ 15 zdjęć
ReklamaA1 - Rejsy Statkami Faryj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka