BielskieBielskie

Miejscowość poza szlakiem WJM
0 0 1541
Noclegi Noclegi Gastronomia Gastronomia

Urokliwa miejscowość położona wśród wspaniałych, mazurskich pejzaży przyrody. Jeśli ktoś szuka miejsca, gdzie będzie mógł w ciszy, spokoju odpocząć od nadmiaru turystów, wśród mazurskiej natury – to właśnie Bielskie jest idealną miejscówką na taki relaks.

Tuż obok miejscowości Bielskie mamy bardzo łady akwen – jezioro Bielskie. To jezioro ma połączenie ciekiem wodnymi z j. Skomackim. Linia brzegowa jest dobrze rozwinięta, a rzeźba dna urozmaicona. Brzegi są zróżnicowane: pagórkowate, wysokie i strome, ale też niskie i płaskie. W otoczeniu akwenu znajdują się łąki oraz pola.

Według danych Instytutu Rybactwa Śródlądowego powierzchnia zwierciadła wody jeziora wynosi 58,9 ha. Średnia głębokość zbiornika wodnego to 7,3 m, a maksymalna – 29,5 m. Maksymalna długość jeziora to 1450 m a szerokość 550 m. Długość linii brzegowej wynosi 5250 m.

Niedaleko stąd również do większego miasta – Ełku. Bardziej na południe, choć również niedaleko dostaniemy się do „mazurskiego morza”, czyli jeziora Śniardwy. Noclegi w tej miejscowości możliwe są w Folwarku Bielskie. Folwark to trzy budynki położone na 1,5 ha posesji. Do dyspozycji gości oddana jest nowoczesna stodoła z przestronnymi pokojami i częścią wspólną.

ReklamaA1 - Sylwester Stranda
ReklamaA2 - Ruciane Park