BogaczewoBogaczewo

Miejscowość na szlaku WJM
14 0 6330
Hotel Hotel Noclegi Noclegi Basen / spa Basen / spa Czartery Czartery Sklep spożywczy Sklep spożywczy Gastronomia Gastronomia

Malowniczo położona, niewielka wieś nad jeziorem Boczne, na trasie pomiędzy Giżyckiem, a Mikołajkami (jadąc przez Wilkasy). Wieś poza sezonem jest cicha, spokojna i niemal pusta. W sezonie turystycznym natomiast to chętnie odwiedzane miejsce. 

Działają tu dwa spore pensjonaty, które oferują gościom noclegi, restauracje (jedna z nich specjalizuje się w daniach z ryb) oraz porty. Pensjonaty są całoroczne, jest możliwość zorganizowania w nich imprez okolicznościowych. Oba pensjonaty oferują wypożyczanie jachtów żaglowych i houseboatów, w razie potrzeby są w stanie zorganizować rejs ze sternikiem, czy wyprawę z przewodnikiem na ryby. W prywatnych gospodarstwach w Bogaczewie można wynająć pokoje.

Miejscowość została wymieniona po raz pierwszy w 1522 roku jak dwór. W 1563 roku starosta giżycki sprzedał ten dwór Stańkowi Kostce ze Świdrów, który miał założyć na tym obszarze wieś czynszową. W 1625 roku w Bogaczewie mieszkali sami Polacy.

Bogaczewo - zdjęcie
+ 41 zdjęć
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe