Bogaczewo

Miejscowość na szlaku WJM
3 0 644
Hotel Noclegi Basen / spa Czartery Sklep spożywczy Gastronomia

Malowniczo położona, niewielka wieś nad jeziorem Boczne, na trasie pomiędzy Giżyckiem, a Mikołajkami (jadąc przez Wilkasy). Wieś poza sezonem jest cicha, spokojna i niemal pusta. W sezonie turystycznym natomiast to chętnie odwiedzane miejsce. 

Działają tu dwa spore pensjonaty, które oferują gościom noclegi, restauracje (jedna z nich specjalizuje się w daniach z ryb) oraz porty. Pensjonaty są całoroczne, jest możliwość zorganizowania w nich imprez okolicznościowych. Oba pensjonaty oferują wypożyczanie jachtów żaglowych i houseboatów, w razie potrzeby są w stanie zorganizować rejs ze sternikiem, czy wyprawę z przewodnikiem na ryby. W prywatnych gospodarstwach w Bogaczewie można wynająć pokoje.

Miejscowość została wymieniona po raz pierwszy w 1522 roku jak dwór. W 1563 roku starosta giżycki sprzedał ten dwór Stańkowi Kostce ze Świdrów, który miał założyć na tym obszarze wieś czynszową. W 1625 roku w Bogaczewie mieszkali sami Polacy.

+ 34 zdjęć
16°
Niebo prawie bezchmurne Opady: 0mm, Wiatr: 5.0 m/s
Kierunek: Pd Pd Wsch
Ciśnienie atmosferyczne: 1012.8 hPa

Bogaczewo

Mapa google

jez. Boczne

Jezioro Boczne zlokalizowane jest w powiecie giżyckim. Akwen stanowi odnogę jeziora Niegocin. Już sama jego nazwa wskazuje, że jest to niewielki zbiornik wodny. Jednak wbrew pozorom panuje na nim...