BystryBystry

Miejscowość na szlaku WJM
9 0 4148
Noclegi Noclegi Sklep spożywczy Sklep spożywczy Stacja paliw Stacja paliw Gastronomia Gastronomia

Wieś pod Giżyckiem przy drodze nr 63 (wylotowa z Giżycka  w stronę Orzysza). Niemal dzielnica Giżycka, dojeżdża tu miejski autobus. Działa tu szkoła podstawowa i gimnazjum, kościół, sklepy, kilka zakładów przemysłowych, myjnia samochodowa i stacja paliw. Wielu właścicieli domów oferuje latem pokoje do  wynajęcia.

Bystry leży nad jeziorem Niegocin i działa tu jedno z największych pól campingowych na Mazurach. Ma powierzchnię 3,5 ha przez co – jak zapewniają właściciele – nie ma potrzeby rezerwacji miejsca. Camping jest ogrodzony, oświetlony i strzeżony, czynny przez cały rok.  Jest tu zaplecze sanitarne (prysznice, toalety, możliwość umycia naczyń, czy zrobienia prania) i 120 miejsc z podłączeniem do prądu. Camping jest właściwie kompleksem wczasowym, bo na jego terenie znajdują się boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, mały plac zabaw dla dzieci, całoroczny hotel i restauracja. Na samej plaży są pomosty, przy których cumują jachty i motorówki (pełni rolę małego portu). Na campingu można palić ogniska – drewno jest sprzedawane na miejscu w recepcji.

Tuż za Bystrym znajduje się lotnisko przeznaczone dla małych samolotów. Korzystają z niego właściciele prywatnych awionetek z okolicy, którzy oferują loty po turystów na wskazane lotnisko w kraju.

Bystry - zdjęcie
+ 34 zdjęć
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe