BystryBystry

Miejscowość na szlaku WJM
9 0 6172
Hotel Hotel Noclegi Noclegi Basen / spa Basen / spa Czartery Czartery Sklep spożywczy Sklep spożywczy Market / hipermarket Market / hipermarket Sklep branżowy Sklep branżowy Sklep żeglarski Sklep żeglarski Bankomat Bankomat Bank Bank Kantor Kantor Informat. turystyczny Informat. turystyczny Poczta Poczta Policja Policja Straż pożarna Straż pożarna Stacja paliw Stacja paliw Naprawa samochodów Naprawa samochodów Naprawa łodzi Naprawa łodzi Gastronomia Gastronomia Ośrodek zdrowia Ośrodek zdrowia szpital szpital Apteka Apteka Lekarz prywatny Lekarz prywatny

Wieś pod Giżyckiem przy drodze nr 63 (wylotowa z Giżycka  w stronę Orzysza). Niemal dzielnica Giżycka, dojeżdża tu miejski autobus. Działa tu szkoła podstawowa i gimnazjum, kościół, sklepy, kilka zakładów przemysłowych, myjnia samochodowa i stacja paliw. Wielu właścicieli domów oferuje latem pokoje do  wynajęcia.

Bystry leży nad jeziorem Niegocin i działa tu jedno z największych pól campingowych na Mazurach. Ma powierzchnię 3,5 ha przez co – jak zapewniają właściciele – nie ma potrzeby rezerwacji miejsca. Camping jest ogrodzony, oświetlony i strzeżony, czynny przez cały rok.  Jest tu zaplecze sanitarne (prysznice, toalety, możliwość umycia naczyń, czy zrobienia prania) i 120 miejsc z podłączeniem do prądu. Camping jest właściwie kompleksem wczasowym, bo na jego terenie znajdują się boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, mały plac zabaw dla dzieci, całoroczny hotel i restauracja. Na samej plaży są pomosty, przy których cumują jachty i motorówki (pełni rolę małego portu). Na campingu można palić ogniska – drewno jest sprzedawane na miejscu w recepcji.

Tuż za Bystrym znajduje się lotnisko przeznaczone dla małych samolotów. Korzystają z niego właściciele prywatnych awionetek z okolicy, którzy oferują loty po turystów na wskazane lotnisko w kraju.

Bystry - zdjęcie
+ 34 zdjęć
ReklamaA1 - Wioska Surfów
ReklamaA2 - Odysseya Yachts