CierzpiętyCierzpięty

Miejscowość poza szlakiem WJM
1 0 5500
Hotel Hotel Noclegi Noclegi Basen / spa Basen / spa Czartery Czartery Sklep spożywczy Sklep spożywczy Market / hipermarket Market / hipermarket Sklep branżowy Sklep branżowy Sklep żeglarski Sklep żeglarski Bankomat Bankomat Bank Bank Kantor Kantor Informat. turystyczny Informat. turystyczny Poczta Poczta Policja Policja Straż pożarna Straż pożarna Stacja paliw Stacja paliw Naprawa samochodów Naprawa samochodów Naprawa łodzi Naprawa łodzi Gastronomia Gastronomia Ośrodek zdrowia Ośrodek zdrowia szpital szpital Apteka Apteka Lekarz prywatny Lekarz prywatny

Cierzpięty to urokliwa wieś położona w gminie Piecki, przy Jeziorze Mokrym, na skraju Mazurskiego Parku Narodowego, w strefie ciszy. Idealne miejsce wypoczynku na Mazurach dla wszystkich tych, którzy poszukują tu ciszy i spokoju na łonie mazurskiej przyrody.

Cierzpięty graniczą z miejscowościami Piecki, Dobry Lasek, Mojtyny, Uklanka, Nawiady. Wieś znajduje się ok. 17 km na zachód od Rucianego-Nidy i ok. 20 km na południe od Mrągowa.

Tuż bok wsi, nad jeziorem Mokrym i na szlaku kajakowym znajduje się stanica wodna z dwoma pomostami i strzeżonym kąpieliskiem. W Cierzpiętach znajdują się również liczne gospodarstwa agroturystyczne.

Wieś była lokowana w 1570 r. Mieszkańcy trudnili się głównie rybołówstwem na pobliskim Jeziorze Mokrem. W 2012 r. Cierzpięty zwyciężyła w plebiscycie Kuriera Mrągowskiego na Najfajniejszą Wieś powiatu mrągowskiego.

ReklamaA1 - Przystań Nautica
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka