GórkłoGórkło

Miejscowość na szlaku WJM
0 0 1317
Noclegi Noclegi Czartery Czartery Sklep spożywczy Sklep spożywczy Gastronomia Gastronomia

Niewielka wieś nad jeziorem Jagodne w gminie Mikołajki (do Mikołajek jest 16 km). Wieś z szeroka ofertą noclegową (pensjonaty i agroturystyka), plażą oraz portem. Możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego (kajaki, rowery), we wsi możliwość nauki windsurfingu, czy wynajęcia łodzi ze sternikiem. 

Jeden z pensjonatów specjalizuje się w produkcji serów ze świeżego mleka krowiego. Mleko na sery pochodzi z lokalnego, specjalistycznego gospodarstwa rolnego. Sery mogą kupić goście pensjonatu i wtajemniczeni. Sery mają dodatek ziół, mogą być też wędzone. W pensjonacie organizowane są też warsztaty serowarskie. Wieś i okolica bardzo malownicze – idealne do długich spacerów i wycieczek rowerowych. Zimą pensjonaty zachęcają do wędkarstwa podlodowego, łyżwy, iceboard (deska snowboardowa z żaglem), kuligi z pochodniami. 

Górkło - zdjęcie
+ 35 zdjęć
jez. Szymoneckie

jez. Szymoneckie

Jezioro Szymoneckie to akwen zlokalizowany w gminie Miłki (powiat giżycki). Zbiornik wodny leży na trasie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Jezioro nie jest samodzielnym zbiornikiem. Stanowi...
ReklamaA1 - Ognisty - cumowanie