GutyGuty

Miejscowość na szlaku WJM
7 0 3659
Noclegi Noclegi Sklep spożywczy Sklep spożywczy KamionkiGastronomia Gastronomia Kamionki

Mała, cicha i spokojna wieś nad jeziorem Kisajno (tzw. Łabędzi Szlak), w powiecie giżyckim. Na skraju wsi działa ośrodek wypoczynkowy, który posiada rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Oznacza to m.in., że można się tu bezpłatnie przechować tu rower i skorzystać z darmowych narzędzi do jego naprawy, a obsługa wskaże nam najbliższe sklepy rowerowe i punkty serwisowe dla rowerów. 

Piękne, surowe krajobrazy i mało uczęszczane drogi sprzyjają nie tylko rowerzystom ale też miłośnikom spacerów, czy biegania. W Gutach działa też pole campingowe, które posiada 70 przyłączy elektrycznych, pełne zaplecze sanitarne z ciepłą wodą i sanitariaty dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Możliwość skorzystania z pralki na żetony. Działa tu także punkt poboru ścieków z toalet chemicznych. Pole campingowe w Gutach w przeszłości było doceniane w międzynarodowych rankingach tego typu miejsc. W ośrodku wczasowym w Gutach można dokonać wymiany butli gazowej.

Przez wieś przebiega szlak rowerowy o długości 85 km. Przebieg trasy: Mikołajki – Wierzba – Wejsuny – Niedźwiedzi Róg – Karwik - Jeglin – Zdory – Kwik – Nowe Guty – Okartowo – Suchy Róg – Dziubiele - Łuknajno – Mikołajki.

Guty - zdjęcie
+ 8 zdjęć
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy
ReklamaA2 - Ruciane Park 2022