Jagodne WielkieJagodne Wielkie

Miejscowość na szlaku WJM
7 0 3521
Noclegi Noclegi Sklep spożywczy Sklep spożywczy RydzewoGastronomia Gastronomia Rydzewo

Wieś w gminie Miłki nad jeziorem Jagodne (za Rydzewem). Żeby tu wpłynąć ze szlaku żeglownego Wielkich Jezior Mazurskich trzeba pokonać zatoczkę jeziora, dzięki temu ruch turystyczny nie jest tu bardzo intensywny. Wieś powstała w ramach kolonizacji wschodnich terenów Prus Książęcych. Została założona jako wieś szlachecka na 38 łanach przez starostę Jerzego von Kröstena niedługo przed 1563 rokiem. 

Wieś cicha i spokojna. Do najbliższego sklepu i restauracji jest 2 km (w Rydzewie). Można tu wynająć stylowe domki (każdy ma 6 miejsc sypialnych), w ich kompleksie znajduje się pomost z możliwością cumowania łodzi i slip do wodowania łodzi. Teren jest ogrodzony, do dyspozycji gości jest m.in. sauna i jacuzzi.

Noclegi we wsi oferuje też dworek, który pełni rolę pensjonatu. W starej szkole działa dom pracy twórczej, można wynająć sale na potrzeby działalności artystycznej. Właściciele noclegów oferują gościom zaplecze sportowe (boiska do tenisa, gry w pikę), wypożyczają także rowery, kajaki, deski windsurfingowe, quady i łodzie.

ReklamaA1 - Sylwester Stranda
ReklamaA2 - Ruciane Park