JasieniecJasieniec

Miejscowość poza szlakiem WJM
0 0 2072
Hotel Hotel Noclegi Noclegi Basen / spa Basen / spa Czartery Czartery Sklep spożywczy Sklep spożywczy Market / hipermarket Market / hipermarket Sklep branżowy Sklep branżowy Sklep żeglarski Sklep żeglarski Bankomat Bankomat Bank Bank Kantor Kantor Informat. turystyczny Informat. turystyczny Poczta Poczta Policja Policja Straż pożarna Straż pożarna Stacja paliw Stacja paliw Naprawa samochodów Naprawa samochodów Naprawa łodzi Naprawa łodzi Gastronomia Gastronomia Ośrodek zdrowia Ośrodek zdrowia szpital szpital Apteka Apteka Lekarz prywatny Lekarz prywatny

Jasieniec to malowniczo położona mazurska wioska w powiecie giżyckim, w gminie Kruklanki. Miejscowość niezwykle atrakcyjna, leżąca tuż nad jeziorem Gołdapiwo, na skraju Puszczy Boreckiej.

Niewielka wioska to wymarzone miejsce dla tych, którzy szukają ciszy i wytchnienia wśród mazurskiej przyrody. Niedaleko z Jasieńca będziemy mieli do przepięknych mazurskich jezior – Mamry, Dargin, Kisajno, Niegocin. Obok znajdują się również inne, niewielkie akweny wodne.

Wspaniałe miejsce dla osób uwielbiających obcowanie z majestatem mazurskiej natury. Noclegi możliwe są w gospodarstwach agroturystycznych. Stąd niedaleko jest również do miejscowości Kruklanki oraz do Zagrody Żubrów w Wolisku.

Zagroda żubrów położona jest opodal głębokiego oczka polodowcowego o nazwie identycznej, jak miejscowość Wolisko. W zagrodzie znajdują się budowle, z których można obserwować zwierzęta. W Puszczy Boreckiej żyje ok. 80 sztuk żubrów, a pewna cześć związana jest z ośrodkiem w Wolisku. Pozostałe żubry żyją swobodnie po rozległych połaciach puszczy. Tak swobodnie, że przed laty jeden osobnik powędrował do Puszczy Rominckiej, gdzie znajdują się słynne akwedukty w Stańczykach, a inny jesienią 2005 r. aż do Puszczy Augustowskiej.

Żubr jest potężnym zwierzęciem, a mimo to w 2006 r. pewien niedźwiedź w Bieszczadach wykazał się jeszcze większą mocą i nie tylko ubił żubra, ale i zawlókł go do swojego legowiska, traktując zwłoki, jako zapas mięsa.

Zwiedzanie zagrody odbywa się tylko pod opieką miejscowego pracownika.

Jasieniec - zdjęcie
+ 10 zdjęć
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy
ReklamaA2 - Tło Dla Mew