JaśkowoJaśkowo

Miejscowość na szlaku WJM
20 0 4207
Noclegi Noclegi Czartery Czartery Sklep spożywczy Sklep spożywczy Gastronomia Gastronomia

Mała wieś nad jeziorem Nidzkim w rezerwacie tego jeziora. Wieś jest bardzo interesująca pod względem architektonicznym, ponieważ zachowało się tu bardzo wiele zabytkowych mazurskich drewnianych domów. Na niektórych z nich można podziwiać zdobione ganki, podcienie, czy symetrycznie zdobione szczyty budynków. Z tego powodu wieś jest często odwiedzana przez specjalistów i miłośników  drewnianej architektury. 

Z ciekawostek historycznych warto wspomnieć o zakładzie hutniczym, który działał tu w powiązaniu z podobnym zakładem w sąsiednim Wiartlu. 

Współcześnie w Jaśkowie działa kilka gospodarstw agroturystycznych, można tu też wynająć apartamenty i samodzielny drewniany domek pod lasem. Gospodarze wynajmujący kwatery oferują gościom m.in. wypożyczanie rowerów, czy sprzętu pływającego. Na skraju wsi znajduję się pole namiotowe o powierzchni ponad 4 ha, które oferuje plaże, 5 pomostów i slip. Na polu namiotowym są sanitariaty i prysznice. We wsi działa sklep. Miejsce idealne dla miłośników ciszy, spokoju, długich spacerów i wycieczek rowerowych.

Jaśkowo - zdjęcie
+ 17 zdjęć
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy
ReklamaA2 - Ruciane Park