JerzykowoJerzykowo

Miejscowość na szlaku WJM
1 0 2975
Noclegi Noclegi RadziejeCzartery Czartery SztynortSklep spożywczy Sklep spożywczy Radzieje

Mała wieś w powiecie węgorzewskim nad jeziorem Dobskie. Przy szutrowej drodze stoi tu kilka domów. Administracyjnie Jerzykowo podlega pod sołectwo Radzieje. Działa tu wędzarnia, w której można zamówić domowe, swojskie wędliny (szynki, schaby, boczki, kiełbasy). 

Turyści mogą odpocząć w dwóch domkach całorocznych. Domy znajdują się 2 km od drogi Radzieje-Węgorzewo i ok. 9 km od Portu Sztynort. W każdym domu może jednorazowo przebywać 11 osób, właściciel oferuje możliwość wypożyczenia łodzi wędkarskiej (długość 4,3 m wraz z wyposażeniem: kamizelki asekuracyjne, wiosła, koło ratunkowe).

Z domów do jeziora Dobskie jest 400 metrów drogą gruntową. Nad samym jeziorem znajduje się dzika plaża i plaża sołecka z pomostem. Brzeg jeziora jest bardzo łagodny. W domkach dla turystów do dyspozycji gości jest grill, plac ogniskowy, huśtawki, hamaki oraz miejsca biesiadne na powietrzu. Można tu odpoczywać z własnym zwierzęciem. Wokół Jerzykowa jest wiele szutrowych dróg idealnych do spacerów, biegania, czy jazdy rowerem.

ReklamaA1 - Sylwester Stranda
ReklamaA2 - Ruciane Park