JeziorowskieJeziorowskie

Miejscowość poza szlakiem WJM
0 0 2790
Hotel Hotel Noclegi Noclegi Basen / spa Basen / spa Sklep spożywczy Sklep spożywczy

Nad jeziorem Gołdapiwo zlokalizowana jest niewielka wieś o nazwie Jeziorowskie. Miejscowość znajduje się niedaleko Kruklanek.

Wioska malowniczo położona na skraju Puszczy Boreckiej. Stąd bardzo blisko do miejscowości: Kruklanki i Pozedrze. Jeziorowskie to wymarzone miejsce dla tych, którzy szukają ciszy i wytchnienia wśród mazurskiej przyrody. Niedaleko znajdują się przepiękne, majestatyczne mazurskie jeziora – Mamry, Dargin, Kisajno, Niegocin. Nad pobliskim jeziorem Gołdapiwo znajduje się bardzo ładna plaża - idealne miejsce do wypoczynku i kąpieli.

Wspaniałe miejsce dla osób uwielbiających obcowanie z majestatem mazurskiej natury. Noclegi możliwe są w gospodarstwach agroturystycznych oraz ośrodku wczasowym.

Stąd niedaleko jest również do Zagrody Żubrów w Wolisku. Zagroda żubrów położona jest opodal głębokiego oczka polodowcowego o nazwie identycznej, jak miejscowość Wolisko. W zagrodzie znajdują się budowle, z których można obserwować zwierzęta.

W Puszczy Boreckiej żyje ok. 80 sztuk żubrów, a pewna cześć związana jest z ośrodkiem w Wolisku. Pozostałe żubry żyją swobodnie po rozległych połaciach puszczy. Tak swobodnie, że przed laty jeden osobnik powędrował do Puszczy Rominckiej, gdzie znajdują się słynne akwedukty w Stańczykach, a inny jesienią 2005 r. aż do Puszczy Augustowskiej.

Jeziorowskie - zdjęcie
+ 47 zdjęć
ReklamaA1 - MUGGA
ReklamaA2 - Ruciane Park 2022