LipowoLipowo

Miejscowość poza szlakiem WJM
0 0 2210
Noclegi Noclegi Sklep spożywczy Sklep spożywczy

Lipowo to wieś w powiecie mrągowskim, w gminie Piecki. Leży na terenach Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Na wschód od wsi znajduje się jezioro Wielki Majcz, na południu wsi jezioro Majcz Mały.

Wieś to idealne miejsce wypoczynku dla osób spragnionych ciszy, spokoju i kontaktu z mazurską przyrodą. Jednocześnie Lipowo jest dość blisko położone przy kilku znanych miejscowościach turystycznych: Mikołajek, Mrągowa, Krutyni (spływy kajakowe na rzece Krutyń).

Jezioro Majcz Wielki to ładny mazurski akwen o bardzo czystej wodzie. W oparciu o badania przeprowadzone w 2004 roku wody jeziora zaliczono do II klasy czystości. Łączy się małym ciekiem z jeziorem Inulec. Północny, wschodni i zachodni brzeg jeziora w większości posiada dno żwirowe. Na południu w większej części dno jest muliste. W północno-wschodniej części jeziora znajduje się wyspa.

Występujące gatunki ryb w jeziorze: wzdręga, leszcz, okoń, i szczupak. W łowisku są wszystkie ryby słodkowodne. Noclegi możliwe są w licznych gospodarstwach agroturystycznych.

Lipowo - zdjęcie
+ 30 zdjęć
ReklamaA1 - Osada Tyrkło
ReklamaA2 - Nautica