LipowoLipowo

Miejscowość poza szlakiem WJM
0 0 6169
Hotel Hotel Noclegi Noclegi Basen / spa Basen / spa Czartery Czartery Sklep spożywczy Sklep spożywczy Market / hipermarket Market / hipermarket Sklep branżowy Sklep branżowy Sklep żeglarski Sklep żeglarski Bankomat Bankomat Bank Bank Kantor Kantor Informat. turystyczny Informat. turystyczny Poczta Poczta Policja Policja Straż pożarna Straż pożarna Stacja paliw Stacja paliw Naprawa samochodów Naprawa samochodów Naprawa łodzi Naprawa łodzi Gastronomia Gastronomia Ośrodek zdrowia Ośrodek zdrowia szpital szpital Apteka Apteka Lekarz prywatny Lekarz prywatny

Lipowo to wieś w powiecie mrągowskim, w gminie Piecki. Leży na terenach Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Na wschód od wsi znajduje się jezioro Wielki Majcz, na południu wsi jezioro Majcz Mały.

Wieś to idealne miejsce wypoczynku dla osób spragnionych ciszy, spokoju i kontaktu z mazurską przyrodą. Jednocześnie Lipowo jest dość blisko położone przy kilku znanych miejscowościach turystycznych: Mikołajek, Mrągowa, Krutyni (spływy kajakowe na rzece Krutyń).

Jezioro Majcz Wielki to ładny mazurski akwen o bardzo czystej wodzie. W oparciu o badania przeprowadzone w 2004 roku wody jeziora zaliczono do II klasy czystości. Łączy się małym ciekiem z jeziorem Inulec. Północny, wschodni i zachodni brzeg jeziora w większości posiada dno żwirowe. Na południu w większej części dno jest muliste. W północno-wschodniej części jeziora znajduje się wyspa.

Występujące gatunki ryb w jeziorze: wzdręga, leszcz, okoń, i szczupak. W łowisku są wszystkie ryby słodkowodne. Noclegi możliwe są w licznych gospodarstwach agroturystycznych.

Lipowo - zdjęcie
+ 30 zdjęć
ReklamaA1 - Odysseya Yachts
ReklamaA2 - Tło Dla Mew