Marcinowa WolaMarcinowa Wola

Miejscowość poza szlakiem WJM
2 0 2619
Noclegi Noclegi Sklep spożywczy Sklep spożywczy Gastronomia Gastronomia

Marcinowa Wola jest zlokalizowaną przy jeziorze Buwełno, położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim, w gminie Miłki.  Znajdują się w niej 4 gospodarstwa agroturystyczne oraz pensjonat. Miejscowość ta była areną zaciętych walk podczas I wojny światowej. Stąd w okolicy znajdują się cmentarze wojenne żołnierzy niemieckich i rosyjskich. Cmentarz wojenny w Marcinowej Woli, który znajduje się w centrum wsi, jest wpisany do rejestru zabytków.

Wieś oddalona jest o kilka zaledwie kilometrów od drogi łączącej szlaki drogowe wiodące z Warszawy i Białegostoku do Giżycka. Urozmaicone ukształtowanie terenu, rozległa powierzchnia wód jeziora Buwełno - stwarzają idealne wręcz warunki do uprawiania wielu dziedzin sportu oraz turystyki aktywnej o każdej porze roku. Znajduje się tu ośrodek jeździecki w którym istnieje możliwość pobierania nauki jazdy konnej pod okiem instruktora a także leczenia niektórych schorzeń metodą hipoterapii.

Najcenniejszym bogactwem okolicy są doskonałe warunki naturalne regionu w jakim położony jest nasz Pensjonat. Środowisko pozostało nieskażone ekologicznie, ponieważ na terenie gminy nie ma znaczących zakładów przemysłowych.

Tutejszą przyrodę charakteryzuje różnorodność form rzeźby terenu oraz bogactwo świata fauny i flory. Te wyjątkowe walory tworzą w efekcie doskonałe możliwości do rozwoju turystyki - przyciągają miłośników wędrówek pieszych i rowerowych, amatorów sportów wodnych, konnych przejażdżek oraz zwolenników wędkowania, grzybobrania lub łowiectwa. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
 

Marcinowa Wola - zdjęcie
+ 35 zdjęć
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy
ReklamaA2 - Ruciane Park 2022