Osiedle GrajwoOsiedle Grajwo

Miejscowość na szlaku WJM
1 0 3349
Noclegi Noclegi Czartery Czartery

Osiedle Grajwo – nowoczesne osiedle na Mazurach. Bardzo młoda miejscowość, utworzona dopiero 1 stycznia 2013 r. w celu budowy nowoczesnego osiedla mieszkaniowego o ciekawej, niespotykanej na Mazurach infrastrukturze. Kompleks mieszkaniowy położony malowniczo nad brzegiem jeziora Niegocin i niewielkiego jeziorka Grajewko. Znajduje się tuż przy miejscowości Grajwo, obok drogi krajowej nr 63 w kierunku Orzysza.

Powstało w tym miejscu nowoczesne osiedle Mazury Residence - z zabudową domków jednorodzinnych. Obecnie jednak inwestycja znajduje się w okresie zawieszenia. Dla mieszkańców osiedla przeznaczony jest wewnętrzny port jachtowy z pełną infrastrukturą, drugi port będzie otwarty dla wszystkich żeglarzy. Dwie przystanie jachtowe przystosowane są do obsługi blisko 150 jednostek pływających. Kolejną ciekawostką jest fakt, że powstało tu niewielkie, prywatne lotnisko. Położenie tego obiektu nad Jeziorem Niegocin stwarza możliwość zorganizowania ciekawych wypraw lotniczych nad Mazurami, a także skróci znacznie dystans do Gdańska, Warszawy czy Berlina. To także okazja do rozwoju turystyki lotniczej w tym regionie.

Jest to również świetne miejsce do uprawiania wędkarstwa. Zimą zaś pagórkowaty teren umożliwia organizowanie niezapomnianych wypraw skuterami śnieżnymi.

W pobliżu znajduje się jezioro Niegocin. Akwen ten jest trzecim co do wielkości zbiornikiem wodnym położonym w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Jezioro jest miejscem organizowania wielu imprez sportowych i rekreacyjnych ściągających fanów żeglarstwa z całej Polski jak i Europy. To właśnie tutaj rozpoczynali swoje kariery sportowe najlepsi zawodnicy żeglarstwa z Polski.


 

Osiedle Grajwo - zdjęcie
+ 4 zdjęć
ReklamaA1 - Sztynort Szanty Festiwal
ReklamaA2 - Nautica