Piękna GóraPiękna Góra

Miejscowość na szlaku WJM
14 0 14671
Hotel Hotel Noclegi Noclegi Basen / spa Basen / spa Czartery Czartery Sklep spożywczy Sklep spożywczy Market / hipermarket Market / hipermarket Sklep branżowy Sklep branżowy Sklep żeglarski Sklep żeglarski Bankomat Bankomat Bank Bank Kantor Kantor Informat. turystyczny Informat. turystyczny Poczta Poczta Policja Policja Straż pożarna Straż pożarna Stacja paliw Stacja paliw Naprawa samochodów Naprawa samochodów Naprawa łodzi Naprawa łodzi Gastronomia Gastronomia Ośrodek zdrowia Ośrodek zdrowia szpital szpital Apteka Apteka Lekarz prywatny Lekarz prywatny

Mała miejscowość pod Giżyckiem (dojazd drogą na Kętrzyn). Leży na jeziorem Kisajno i jeziorem Tajty – oba jeziora na terenie wsi łączą się Kanałem Piękna Góra (długim na 250 m, niedawno wyremontowanym). Administracyjnie do Pięknej Góry należy też Półwysep Mały Ostrów (zwany również Łabędzim Ostrowiem), który „wbija się” w jezioro Kisajno. 

Na tym samym jeziorze w okolicy Pięknej Góry przebiega objęty strefą ciszy „Łąbędzi szlak”. Piękna Góra żyje – dosłownie – turystami. Stałych mieszkańców jest tu zaledwie garstka, za to w maleńkiej miejscowości działa kilka bardzo znanych i cenionych ośrodków wczasowych. Każdy z nich dysponuje plażą i oferuje wiele usług specjalistycznych, np. zabiegi SPA. O jakości świadczonych tu usług najdobitniej świadczy to, że po Euro 2012 odpoczywali tu piłkarze Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny (Lewandowski wielokrotnie przyznawał, że w wiele razy wakacje spędzał właśnie w Pięknej Górze). 

W Pięknej Górze znajdują się liczne przystanie jachtowe i ośrodki wypoczynkowe, w tym między innymi ośrodek wczasowy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. 

W tej wsi działa kilka portów, restauracje, bary. Dla miłośników świeżej ryby Piękna Góra kojarzy się z gospodarstwem rybackim, w którym można kupić to, co złowili rybacy – warto przyjechać tu rano, po południu czasami nie ma czego kupić. W gospodarstwie rybackim można kupić też ryby wędzone i pozwolenia na wędkowanie.

Piękna Góra - zdjęcie
+ 50 zdjęć
ReklamaA1 - Gertis
ReklamaA2 - Tło Dla Mew