PilchyPilchy

Miejscowość na szlaku WJM
2 0 4712
Noclegi Noclegi Sklep spożywczy Sklep spożywczy Gastronomia Gastronomia

Niewielka wieś położona nad malowniczym jeziorem Roś. Znajduje się zaledwie 10 kilometrów od znanej miejscowości Pisz. Pilchy to idealne miejsce do spokojnego wypoczynku nad jeziorem. Znajduje się tu Stacja Hydrobiologiczna Uniwersytetu Warszawskiego. Pilchy zostały założone w 1465 r. To jedna ze starszych osad na Warmii i Mazurach. Swoją nazwę wzięła od nazwiska założycieli – braci Tomasza i Jana Pilchów, którzy pochodzili ze stanu rycerskiego.

Miejscowość przypadnie do gustu osobom, które cenią ciszę i spokój oraz wędrówki lasem w poszukiwaniu grzybów, jagód czy malin. Wędkarze powinni zaś docenić zalety jeziora Roś. Również pasjonaci wypraw rowerowych będą zadowoleni ze względu na znajdujące się w pobliżu liczne szlaki turystyczne wiodące wśród urokliwej przyrody.

Pilchy znane są również z tego, że znajduje się tu Stacja Hydrobiologiczna Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzone są w niej badania naukowe i zajęcia dla studentów. Noclegi dla turystów możliwe są w gospodarstwach agroturystycznych.

Pilchy - zdjęcie
+ 9 zdjęć
ReklamaA1 - Sylwester Stranda
ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe