PilwaPilwa

Miejscowość na szlaku WJM
4 0 5113
Hotel Hotel Noclegi Noclegi Basen / spa Basen / spa Czartery Czartery Sklep spożywczy Sklep spożywczy RadziejeMarket / hipermarket Market / hipermarket Sklep branżowy Sklep branżowy Sklep żeglarski Sklep żeglarski Bankomat Bankomat Bank Bank Kantor Kantor Informat. turystyczny Informat. turystyczny Poczta Poczta Policja Policja Straż pożarna Straż pożarna Stacja paliw Stacja paliw Naprawa samochodów Naprawa samochodów Naprawa łodzi Naprawa łodzi Gastronomia Gastronomia Ośrodek zdrowia Ośrodek zdrowia szpital szpital Apteka Apteka Lekarz prywatny Lekarz prywatny

Mała wieś leżąca nad zachodnią odnogą jeziora Dobskiego, Zatoką Pilwa, w powiecie węgorzewskim. Jezioro Dobskie jest rezerwatem i obowiązuje na nim strefa ciszy, co jest równoznaczne z brakiem hałaśliwych motorówek i skuterów wodnych. Sama wieś także jest idealnym miejscem dla ceniących odpoczynek w ciszy i spokoju. We wsi można wynająć dom z czterema sypialniami, kuchnią, łazienką. W domu działa wi-fi.

Dla dzieci - plac zabaw, na miejscu można wypożyczyć rowery. Okolice Pilwy są popularne wśród miłośników nurkowania z rurką i jazdy na rowerze. W samej wsi można zwiedzić  dawny cmentarz ewangelicki, rodzinny z XIX wieku oraz pochodzący z tego samego okresu cmentarz wiejski. Warty uwagi jest też zespół budynków szkolnych z początku XX wieku: szkoła i budynek gospodarczy.

Z Pilwy do kompleksu bunkrów w Mamerkach jest 13 km, do największego portu na Mazurach, Sztynortu jest 13 km. Z XVII wieku pochodzi wiadomość, iż na południe od Pilwy znajdowały się niegdyś ślady umocnień pruskiego grodziska. 

ReklamaA1 - Rejsy Statkami Faryj
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka