PilwaPilwa

Miejscowość na szlaku WJM
4 0 3355
Noclegi Noclegi Sklep spożywczy Sklep spożywczy RadziejeGastronomia Gastronomia

Mała wieś leżąca nad zachodnią odnogą jeziora Dobskiego, Zatoką Pilwa, w powiecie węgorzewskim. Jezioro Dobskie jest rezerwatem i obowiązuje na nim strefa ciszy, co jest równoznaczne z brakiem hałaśliwych motorówek i skuterów wodnych. Sama wieś także jest idealnym miejscem dla ceniących odpoczynek w ciszy i spokoju. We wsi można wynająć dom z czterema sypialniami, kuchnią, łazienką. W domu działa wi-fi.

Dla dzieci - plac zabaw, na miejscu można wypożyczyć rowery. Okolice Pilwy są popularne wśród miłośników nurkowania z rurką i jazdy na rowerze. W samej wsi można zwiedzić  dawny cmentarz ewangelicki, rodzinny z XIX wieku oraz pochodzący z tego samego okresu cmentarz wiejski. Warty uwagi jest też zespół budynków szkolnych z początku XX wieku: szkoła i budynek gospodarczy.

Z Pilwy do kompleksu bunkrów w Mamerkach jest 13 km, do największego portu na Mazurach, Sztynortu jest 13 km. Z XVII wieku pochodzi wiadomość, iż na południe od Pilwy znajdowały się niegdyś ślady umocnień pruskiego grodziska. 

ReklamaA1 - Sylwester Stranda
ReklamaA2 - Ruciane Park