RybicalRybical

Miejscowość na szlaku WJM
2 0 4456
Noclegi Noclegi Sklep spożywczy Sklep spożywczy Gastronomia Gastronomia

Miejscowość nad jeziorem Ryńskim, do Rynu jest stąd zaledwie 2 km, do Giżycka – 20 km. Miejscowość malownicza, zadbana, z bogatą całoroczną ofertą dla turystów. We wsi można wynająć całoroczne domki wypoczynkowe z pełnym wyposażeniem oraz pokoje w gospodarstwach agroturystycznych. 

Znajduje się tu także nowo zbudowany pensjonat zlokalizowany tuż nad brzegiem jeziora, ma własny pomost, do którego można cumować łodzie. Właściciele noclegów oferują gościom wypożyczanie łodzi wiosłowych, motorowych, kajaków, czy rowerów. Okolica dobra do spacerów, jest cicho i spokojnie.

Wieś założona została przez samego wielkiego mistrza krzyżackiego Paula von Russdorffa 10 kwietnia 1435 roku. W 1539 roku w Rybicalu żyli tylko Polacy. W latach 1709–1710 wieś spustoszyła dżuma. Ocaleli tylko ci, którzy opuścili swoje domy i ukryli się w lasach. Znajduje się tu również Harcerska Baza Obozowa Rybical. Jest placówką wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży prowadzoną przez hufiec od 2016 roku.

Baza położona jest w miejscowości Rybical w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Ryńskiego (woj. warmińsko-mazurskim, pow. Giżycko, gm. Ryn). Całość zagospodarowanego terenu wynosi 1,3 ha, gdzie rozlokowanych jest siedem polan namiotowych gotowych przyjąć jednocześnie do 300 uczestników.

Na terenie HBO Rybical znajduje się całe zaplecze logistyczno- programowo- sanitarne niezbędne do przeprowadzenia zaplanowanych zajęć w sposób atrakcyjny, bezpieczny i bezproblemowy. Baza wyposażona jest w: miejsce ogniskowe, miejsca do realizacji programu, plac apelowy, keję, kąpielisko, ambulatorium, stołówki, kuchnia, sanitariaty i prysznice (typu toi-toi). 

Rybical - zdjęcie
+ 28 zdjęć
ReklamaA1 - Giełda Sztynort
ReklamaA2 - Inwestycja Nove Rydzewo