Stare SadyStare Sady

Miejscowość na szlaku WJM
5 0 8858
Hotel Hotel Noclegi Noclegi Basen / spa Basen / spa Czartery Czartery Naprawa łodzi Naprawa łodzi Gastronomia Gastronomia

Miejscowość turystyczna (w zasadzie kurort) nad jeziorem Tałty, oddalone 6 km od Mikołajek. Podobnie jak w Mikołajkach stare mazurskie zabudowania sąsiadują tu z nowoczesnymi budynkami. W 1539 roku w osadzie mieszkała tylko polska ludność, natomiast pod koniec XIX wieku wieś zamieszkiwało 319 mieszkańców w 67 domach

W Starych Sadach nocleg dla siebie znajdą zarówno ci, którzy za niewielką cenę szukają dobrze zlokalizowanej miejscówki na Mazurach, jak i miłośnicy wyszukanych, najbardziej wysublimowanych luksusów (np. jacuzzi nad samym brzegiem jeziora, na wolnym powietrzu, zabiegi SPA).

Hotele i pensjonaty mają swoje restauracje. W Starych Sadach można wynająć pokoje u w gospodarstwach agroturystycznych, domki, luksusowe wille, nowoczesne bungalowy i pokoje hotelowe. Nad Tałtami działa tu port, w którym cumują m.in. prywatne statki pasażerskie, które można wynająć (największy statek zabiera na pokład 250 osób, najmniejszy 48). 

Stare Sady żyją cały rok, to piękna, zadbana wieś, w której każdy, nawet najbardziej wymagający turysta znajdzie coś dla siebie. Jest tu gdzie spacerować i pojeździć rowerem ale trzeba pamiętać, że na pewno nie będziemy z tych form wypoczynku korzystać samotnie.

Stare Sady - zdjęcie
+ 61 zdjęć
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy
ReklamaA2 - Inwestycja Nove Rydzewo