Port Jaśkowo u Basi WM

Port Jaśkowo u Basi WM

Jaśkowojez. Nidzkie
6.9
21 0
Zaloguj się
17367
głębokośćgłębokość
0,80 - 3,00 m
cumowanie cumowanie
boja, kotwica, long side
cena cena
20 zł + 8 zł / osoba

Prąd Prąd 8 złWoda Woda Prysznic Prysznic 10 złWC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking 6 złOgnisko Ognisko Slip Slip 50 złKemping Kemping Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Internet Internet Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar Sklep Sklep 400 m
Aktualizacja danych, cen - ponad trzy miesiące temu

Port Jaśkowo u Basi WM

Pisz, Jaśkowo 26

tel. 506 295 602 , 602 287 133
tel. 87 424 03 02

przejdź do wwwwiadomośćMapa google
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
plac zabaw, wypożyczalnia sprzętu, piaszczysta plaża

Jeśli szukamy ciszy, spokoju, kontaktu z mazurską przyrodą i nie odstraszają nas dość surowe warunki, możemy przybić do półwyspu położonego nad jeziorem Nidzkim. Tu znajduje się urokliwie zlokalizowane pole namiotowe. Duży teren, piękne widoki, sporo zieleni, klimat troszkę z innej epoki. Miejsce na ognisko, ławeczki, molo na kąpielisku, sklep 300 m od ośrodka. Czy potrzebujemy czegoś więcej?

Jaśkowo to piękna mazurska miejscowość położona między wieloma jeziorami: Nidzkim, Linówek, Wiartel i jeziorem Jaśkowo. Usytuowana w wśród lasów Puszczy Piskiej. Miejsce o wspaniałych warunkach do wypoczynku wśród ciszy i spokoju. Położona na szlaku żeglownym i rowerowym.

Znajduje się tu port położony w Jaśkowie, na północnym brzegu jeziora Nidzkie. Nie jest to miejsce mocno oblężone przez turystów, których nieco odstrasza fakt, że aby się tu dostać trzeba pokonać Guziankę i pływać bez silnika – obowiązuje to strefa ciszy. Na „twardzieli”, którzy tu jednak dopłyną czeka piękna przyroda, czysta i głęboka woda, cisza i spokój. Dopływamy do Jaśkowa. Cumujemy do pomostów zbudowanych na brzegu oraz bojek. Media przy kejach nie występują, chociaż możliwość skorzystania z prądu i wody jest.

Pole namiotowe wyposażone jest w bieżącą wodę pitną z wodociągu wiejskiego i energię elektryczną z możliwością podłączenia się do sieci 230 V. Znajdują się tu również natryski z ciepłą wodą. Jeśli odstrasza nas wizja spędzenia nocy pod namiotem, nocleg jest możliwy także w dość surowych domkach turystycznych. W okolicy zlokalizowanych jest też sporo gospodarstw agroturystycznych.

Na powierzchni około 4 ha jest 300 metrów łatwo dostępnej linii brzegowej oraz pięć pomostów i slip. Mamy dostęp do plaży, gdzie można opalać się i kąpać w jeziorze. Znajdziemy tu również, oprócz możliwości rozbicia namiotu, miejsca na rozpalenie ogniska czy zorganizowanie grilla. Obok nich są również wiaty, ławki i stoliki, plac zabaw dla dzieci. 

Warto wiedzieć, że na jeziorze obowiązuje strefa ciszy, jest to rezerwat przyrody. Mamy więc zakaz pływania na silnikach spalinowych. Posiłki można zjeść w pobliskim barze. W pobliskim ośrodku zaś można wypożyczyć rekreacyjny sprzęt wodny.

Miejsce jest oddalone od wsi o około 400 m. W Jaśkowie znajduje się sklep spożywczo – przemysłowy, natomiast w odległej o 2 km miejscowości Wiartel znajduje się Kościół p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Bar na miejscu Sklep 400 m Paliwo Ruciane Nida Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Pisz

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 20 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 8 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 10 złdzień 100 zł rower wodny godzina 10 złdzień 200 zł łódź wiosłowa godzina 10 złdzień 100 zł
Port Jaśkowo u Basi WM - zdjęcie
+ 33 zdjęć
ReklamaC1 - Quicksilver 2021
ReklamaB0 - PTTK Wilkasy
Reklama
ReklamaA1 - wieczór z winem
ReklamaA2 - AZS Wilkasy