Port Jaśkowo u Basi WM

Jaśkowojez. Nidzkie
5.3
1 0
Zaloguj się
1012
głębokość
0,80 - 3,00 m
cumowanie
boja, kotwica, long side
cena
10 zł + 6 zł / osoba

Prąd 7 zł Woda Prysznic 7 zł WC Zmywanie naczyń Parking 5 zł Ognisko Slip 20 zł Kemping Nocleg Plaża Plac zabaw Internet Psy i koty Czartery Bar Sklep 400 m

Jeśli szukamy ciszy, spokoju, kontaktu z mazurską przyrodą i nie odstraszają nas dość surowe warunki, możemy przybić do półwyspu położonego nad jeziorem Nidzkim. Tu znajduje się urokliwie zlokalizowane pole namiotowe. Duży teren, piękne widoki, sporo zieleni, klimat troszkę z innej epoki. Miejsce na ognisko, ławeczki, molo na kąpielisku, sklep 300 m od ośrodka. Czy potrzebujemy czegoś więcej?

Jaśkowo to piękna mazurska miejscowość położona między wieloma jeziorami: Nidzkim, Linówek, Wiartel i jeziorem Jaśkowo. Usytuowana w wśród lasów Puszczy Piskiej. Miejsce o wspaniałych warunkach do wypoczynku wśród ciszy i spokoju. Położona na szlaku żeglownym i rowerowym.

Znajduje się tu port położony w Jaśkowie, na północnym brzegu jeziora Nidzkie. Nie jest to miejsce mocno oblężone przez turystów, których nieco odstrasza fakt, że aby się tu dostać trzeba pokonać Guziankę i pływać bez silnika – obowiązuje to strefa ciszy. Na „twardzieli”, którzy tu jednak dopłyną czeka piękna przyroda, czysta i głęboka woda, cisza i spokój. Dopływamy do Jaśkowa. Cumujemy do pomostów zbudowanych na brzegu oraz bojek. Media przy kejach nie występują, chociaż możliwość skorzystania z prądu i wody jest.

Pole namiotowe wyposażone jest w bieżącą wodę pitną z wodociągu wiejskiego i energię elektryczną z możliwością podłączenia się do sieci 230 V. Znajdują się tu również natryski z ciepłą wodą. Jeśli odstrasza nas wizja spędzenia nocy pod namiotem, nocleg jest możliwy także w dość surowych domkach turystycznych. W okolicy zlokalizowanych jest też sporo gospodarstw agroturystycznych.

Na powierzchni około 4 ha jest 300 metrów łatwo dostępnej linii brzegowej oraz pięć pomostów i slip. Mamy dostęp do plaży, gdzie można opalać się i kąpać w jeziorze. Znajdziemy tu również, oprócz możliwości rozbicia namiotu, miejsca na rozpalenie ogniska czy zorganizowanie grilla. Obok nich są również wiaty, ławki i stoliki, plac zabaw dla dzieci. 

Warto wiedzieć, że na jeziorze obowiązuje strefa ciszy, jest to rezerwat przyrody. Mamy więc zakaz pływania na silnikach spalinowych. Posiłki można zjeść w pobliskim barze. W pobliskim ośrodku zaś można wypożyczyć rekreacyjny sprzęt wodny.

Miejsce jest oddalone od wsi o około 400 m. W Jaśkowie znajduje się sklep spożywczo – przemysłowy, natomiast w odległej o 2 km miejscowości Wiartel znajduje się Kościół p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbe.

Bar na miejscu Sklep 400 m Paliwo Ruciane Nida Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Pisz

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu doba 10 złdoba 10 złdoba 10 zł cena za osobę doba 6 złdoba 6 złdoba 6 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 7 złdzień 50 zł rower wodny godzina 15 złdzień 100 łódź wiosłowa godzina 7 złdzień 50 zł
+ 33 zdjęć
0°
Niebo zachmurzone Opady: 0mm, Wiatr: 2.2 m/s
Kierunek: Pd Zach
Ciśnienie atmosferyczne: 1014.7 hPa

Port Jaśkowo u Basi WM

Pisz, Jaśkowo 26

tel. 506 295 602 , 602 287 133
tel. 87 424 03 02

przejdź do wwwwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Targi Poznańskie