Port Yacht Club Arcus

Port Yacht Club Arcus

0 0
Zaloguj się
1243
głębokośćgłębokość
3,00 - 10,00 m
cumowanie cumowanie
boja
cena cena
20 zł

Woda Woda Prysznic Prysznic 10 złWC WC Parking Parking 10 złŁadowanie akuml. Ładowanie akuml. Dźwig Dźwig 80 złKemping Kemping Nocleg Nocleg Czartery Czartery
Aktualizacja danych, cen - ponad pół roku temu

Port Yacht Club Arcus

Rajgród, ul. Szkolna 7a

tel. 664 358 073 , 505 993 100

przejdź do wwwwiadomośćMapa google

Yacht Club Arcus jest najbardziej wysuniętym portem na wschód, który mamy przyjemność prezentować na łamach naszego portalu. Port tak nas zauroczył, że postanowiliśmy Wam przybliżyć to miejsce – bez względu na fakt, że znajduje się on już poza Mazurami. Jest tu naprawdę klimatycznie, a położenie nad pięknym i malowniczym jeziorem sprawi, że zapomnimy o troskach dnia codziennego.

Ta ukryta perełka położona jest nad jeziorem Rajgrodzkim, we wschodniej zatoce jeziora Rajgrodzkiego - tuż obok wzgórza zamkowego w miejscowości Rajgród. Znajdziemy tu stanowisko do tankowania czystej wody oraz stanowisko ładowania akumulatorów. Bardzo ważnym urządzeniem, niezbędnym dla dobrego funkcjonowania portu jest dźwig slipowy, który oczywiście jest na wyposażeniu portu. Jednostki cumujemy do boi, prostopadle do kei. Głębokość w przystani oscyluje w granicach od 3 do 10 metrów. Yacht Club Arcus oferuje także pokoje 2 i 4 osobowe z ogólnodostępnymi łazienkami. Osoby niepełnosprawne jeżdżące na wózkach inwalidzkich będą czuły tu się dobrze, ponieważ ośrodek jest w pełni dla nich przystosowany.

Co warto zobaczyć w Rajgrodzie?

  • U stóp Góry Zamkowej znajduje się plaża miejska, zaś na jej zboczu amfiteatr.
  • Warty uwagi jest Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Rajgrodzie. Świątynia jest zbudowana w stylu neogotyckim, a to co przyciąga wzrok to budulec w postaci czerwonej cegły. Kościół góruje na niewielkim wzniesieniu. Naprzeciwko świątyni znajduje się cmentarz, a na nim murowana kaplica grobowa wzniesiona w 1826 r. Niedaleko kościoła mieści się wybudowana z kamienia Droga Krzyżowa.
  • Innym miejscem jest trójkątny Rynek Rajgrodzki. Otaczają go kamieniczki z końca XIX i pierwszych lat XX wieku. Część z nich jest typową pożydowską architekturą.

Historia

Yacht Club „Arcus” powstał w 1984 roku, a jego celem była praca społeczno-wychowawcza na rzecz profilaktyki dotyczącej patologii społecznej oraz rehabilitacji psychicznej i fizycznej osób niepełnosprawnych. Już pierwszy statut z 1984 roku zobowiązywał Zarząd YC „Arcus” do ścisłej współpracy z organizacjami osób niepełnosprawnych, a w szczególności ze spółdzielniami inwalidów i ich związkami.
 

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 20 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba  cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 10 złdzień 40 zł

CENNIK DLA REZYDENTÓW

opłata za sezon ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU1500 zł
Port Yacht Club Arcus - zdjęcie
+ 23 zdjęć
ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X
ReklamaB0 - Amax
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA1 - Odysseya Yachts

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Nowy Harsz