ReklamaTSA

16. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego oraz konkurs na Pamiątkę Warmii i Mazur

16. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego oraz konkurs na Pamiątkę Warmii i Mazur

Przegląd to plenerowa impreza o charakterze regionalnym, czerpiąca z dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur i prezentująca je zarówno w tradycyjnej jak i współczesnej formie. Promocja rękodzieła artystycznego, lokalnych artystów i twórców ludowych, żywności tradycyjnej i regionalnej, produktów naturalnych i wszystkiego, co kulturowo związane z regionem warmińsko – mazurskim.

Bogactwo form pokazuje, że mamy z czego czerpać oraz czym się pochwalić. Prezentowane wyroby, pokazy i warsztaty są atrakcyjne dla mieszkańców i turystów.

Uczestnicy warsztatu poznają podstawowe zioła lecznicze, sposoby ich rozpoznawania, zbierania, suszenia i bezpiecznego używania. Ideą warsztatów jest rozwój i terapia poprzez kontakt sensoryczny z roślinami. W związku z tym uczestnicy mają możliwość manualnego przygotowania własnej kolorowej i aromatycznej mieszanki oraz degustacji wybranych ziół. W efekcie uczestnicy otrzymują słoiczek własnej mieszanki ziołowej.

godz. 13:00 WARSZTATY
Oleje i rośliny w kosmetologii


Cele warsztatu jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu ziół wykorzystywanych w kosmetologii, zdrowotnych właściwości olejów i maseł oraz podstaw aromaterapii. Prócz teorii , uczestnicy zdobywają zdolność samodzielnego wykonania kilku rodzajów kremu/maści/balsamu oraz otrzymują wybraną próbkę wykonanego na warsztatach kremu/maści/balsamu.

PIECZENIE CHLEBA

Perełką tegorocznego Przeglądu będzie MOBILNY PIEC CHLEBOWY. Na ty cudownie pachnącym stanowisku odbywać się będą pokazy i warsztaty robienia chleba. Pod czujnym okiem mistrzów będzie można samodzielnie zrobić chleb, który będzie wypiekany na miejscu w specjalnym mobilnym piecu chlebowym!

godz. 16:00 KONCERT
IWONA STEPNOWSKA I ANDRZEJ CZAMARA


Są małym kameralnym zespołem, który tworzy autorskie piosenki i muzykę. Ich wspólna przygoda rozpoczęła się w 2012 roku. Drogi artystyczne wywodzą się z gruntu poezji śpiewanej i rocka ale inspiracje czerpią z każdego dobrego gatunku muzycznego. Andrzej Czamara jest także członkiem zespołu Czerwony Tulipan
Iwona Stepnowska tworzy muzyczne sesje relaksacyjne.

Więcej informacji o Przeglądzie, regulamin i karta zgłoszenia - na stronie Organizatora - http://ckit.mragowo.pl/pl/news/info/1248/16-wojewodzki-przeglad-rekodziela-artystycznego.html?returnUrl=/index.html%3Fpage=1

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu zapraszamy do kontaktu z Centrum Kultury i Turystyki, dział organizacji imprez,
tel. 89 - 743 - 34 – 70, e - mail - info@ckit.mragowo.pl.

W trosce o bezpieczeństwo impreza zrealizowana będzie zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i GIS dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Odysseya Yachts