ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

28. Festiwal Kultury Kresowej w Mrągowie

28. Festiwal Kultury Kresowej w Mrągowie

Festiwal Kultury Kresowej to impreza znana szerokiej Polonii i Kresowiakom, to spotkania tych, co Kresy opuścili, z tymi, co na nich trwają. To święto rodzin kresowych, to szereg spotkań, a przede wszystkim uznanie dla rodaków, dla ich ciągłej wierności dla języka i kultury polskiej.

Festiwal Kultury Kresowej – impreza znana szerokiej Polonii i Kresowiakom, to spotkania tych, co Kresy opuścili, z tymi, co na nich trwają. To coroczne od 28 lat święto rodzin kresowych, to szereg spotkań, a przede wszystkim uznanie dla Rodaków, dla ich ciągłej wierności dla języka i kultury polskiej. Festiwal jest niekonwencjonalnym zjawiskiem kulturowym i jedyną tego rodzaju propozycją w kraju.

Minione festiwale spotkały się z bardzo przychylnym przyjęciem. Koncert galowy w amfiteatrze jest podsumowaniem trzech dni imprez festiwalowych w mieście, w trakcie których oglądać można występy kapel, chórów oraz zespołów pieśni i tańca z Litwy, Białorusi, Ukrainy oraz gościnnie z Łotwy i Czech.

28. Festiwal Kultury Kresowej w Mrągowie

Występom towarzyszą wystawy plastyczne, fotograficzne, rękodzieła, wieczory poetyckie, kiermasze i degustacje kresowych potraw.

Tegoroczny 28. Festiwal Kultury Kresowej rozpocznie się 18 sierpnia (piątek) o godz. 16.00 na Placu PCK przy Mrągowskim Centrum Kultury. Uroczyste otwarcie Małej Gali Festiwalu zapoczątkują występy zespołów śpiewaczy Polskie Kwiaty ze Zdołbunowa oraz zespołu Melodia.

Nie zabraknie prezentacji rękodzieła, malarstwa i kiermaszy przy których poczujemy niesamowity klimat tradycji Kresów.

O godz. 18.00 organizatorzy zapraszają na inspirującą i poruszającą prezentację Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią pt. „Hemar, Szlechter, Friedwald, Budzyński - Lwowscy twórcy najsłynniejszych szlagierów.

19.08.2023 (sobota) - kolejny dzień Festiwalu Kultury Kresowej rozpocznie się na placu PCK występami utalentowanych artystów z Kresów, prezentacjami rękodzieła, malarstwa i kiermaszami, na których na pewno każdy z Państwa znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Sobotni dzień Małej Gali zakończymy prezentacją literacką twórców z Litwy, Ukrainy i Białorusi pt. „Współczesna Literatura Kresowa”, którą będzie można zobaczyć w Mrągowskim Centrum Kultury.

Wieczorem odbędzie się finałowy Koncert Galowy o godz. 17.00, Amfiteatr nad jeziorem Czos.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Nowy Harsz