ReklamaA1- Ruciane Park

Andrzejkowy weekend z gotowaniem na Mazurach w Hotelu Amax

Wydarzenia i imprezyBieżące25 listopada 2021, 6:21
Andrzejkowy weekend z gotowaniem na Mazurach w Hotelu Amax
Weekend z Szefami Kuchni na Mazurach. fot. Hotel Amax

Wyjątkowe wydarzenie na Mazurach, związane z andrzejkami, wyśmienitym jedzeniem, dobrą zabawą i wspaniałymi widokami w tle. Gotować dla Was będą znakomici szefowie kuchni z całej Polski. Jeśli więc planujecie jeszcze andrzejkowe szaleństwa i kochacie Mazury, powinniście zapoznać się z tą ofertą.

Hotel Amax w Mikołajkach już po raz siódmy organizuje Weekend z Szefami Kuchni - imprezę zupełnie wyjątkową na kulinarnej mapie Mazur. Przygotujcie się na całkowicie nową odsłonę imprezy, gdyż termin siódmej edycji połączono z weekendem andrzejkowym!

Można więc spędzić cudowny czas na Mazurach, w hotelu Amax, bawiąc się na imprezie andrzejkowej a o nasze wrażenia kulinarne zadbają najlepsi kucharze z całej Polski.

26 - 28 listopada 2021 roku - zapiszcie sobie tę datę w swoich kalendarzach i już szykujcie swoje walizki na ten wyjątkowy czas w Hotelu Amax.

Podczas Weekendu z Szefami Kuchni możecie liczyć na: śniadania live cooking, dwie kolacje live cooking, sobotni grill w ogrodzie, degustację wspaniałego wina i lokalnego piwa, warsztaty cukiernicze, strefę ekspercką kosmetycznej marki Yonelle oraz świetną zabawę andrzejkową.

Nie zabraknie dobrej muzyki, pysznego jedzenia i wspaniałej atmosfery.

Można również skorzystać tylko z samej kolacji, czy to piątkowej czy sobotniej.

Więcej informacji: https://hotel-amax.pl/oferty/szefowie-kuchni-vii-edycja-1

Tylko w Mikołajkach w Hotelu Amax spędzicie wyjątkowy weekend kulinarny z wybitnymi Szefami Kuchni. Podczas andrzejkowej odsłony gotować dla gości będą:

Andrzejkowy weekend z gotowaniem na Mazurach w Hotelu Amax

Robert Skubisz - Project Manager, Restauracja Karkut

Uchodzi za jednego z najzdolniejszych w Polsce kucharzy, przygotowuje kulinarne dzieła sztuki. Srebrny medalista Olimpiady Kulinarnej w Erfurcie. W kuchni stawia na produkty sezonowe i regionalne najwyższej jakości.

Łukasz Wiewiór - Szef Kuchni Restauracji Grand Slam, Częstochowa

Pochodzi z Radomia. Pasjonat kuchni polskiej w nowoczesnej odsłonie, którą doskonale prezentuje poprzez wykorzystywanie tradycyjnych receptur oraz wysokiej jakości produktów. W kuchni kieruje się ideą „less is more”.

Ewa Drzewicka - Mistrzyni Cukiernictwa, pracownia Jula Smakula, Warszawa

Specjalizuje się w tortach artystycznych, szczególnie w piętrowych i dekorowanych anatomicznymi figurkami. Wielokrotnie nagradzana na wielu prestiżowych konkursach, z Kulinarnej Olimpiady IKA 2020 w Stuttgarcie przywiozła 2 złote medale.

Piotr Zawalich - Szef Kuchni w Hotelu Amax, Mikołajki

Pasjonat regionalnej kuchni mazurskiej, niestrudzony poszukiwacz kulinarnych inspiracji i źródeł tradycyjnych przepisów. Dwukrotny medalista na Olimpiadzie Kulinarnej IKA (srebro i brąz). Odgraża się, że złoto to tylko kwestia czasu.

Daniel Zawalich - Szef Cukierni, Warszawa

Mistrz cukiernictwa, przykładający wielką uwagę do artystycznego prezentowania deserów swojego autorstwa. Srebrny medalista Międzynarodowej Olimpiady Kulinarnej w Erfurcie 2016.

Ireneusz Koniuszek - Szef Kuchni Restauracji Refektarz, Hotel Zamek Ryn

Doświadczenie kulinarne zdobywał w Anglii, w restauracjach modnych i eleganckich hoteli. W Zamku w Rynie przywołuje tradycyjne, rycerskie smaki. Zeszłoroczny brązowy medalista na olimpiadzie kulinarnej IKA w Stuttgarcie.

Jakub Grabowski - Szef Kuchni, Mikołajki

Wieloletnia, jak na tak młodego Szefa, praktyka kulinarna wyrobiła w nim zamiłowanie do kuchni włoskiej. Dzięki temu mamy na Mazurach swój mały kawałek słonecznej Toskanii.

Marek Gałaj - Sommelier

Znawca wina, ekspert winiarski, enolog, dyplomowany doradca winiarski. Będzie dzielił się z Wami swoją wiedzą zarówno w piątkowy jak i w sobotni wieczór.

Plan Pobytu

Piątek - 26.11.2021

15:00 – 19:00 Oczekiwanie na Gości, poczęstunek z hotelowej wędzarni, powitalny bufet przekąsek

Kolacja w konwencji freestyle

19:00 Startujemy! Kolacja autorska Szefów Kuchni. Live cooking w konwencji freestyle pozwoli Wam zaangażować się w komponowanie smaków i współtworzenie wybornych dań. Stacje: mazurska, orientalna, włoska i hot-wok, dodatkowo stacja z wyrobami z hotelowej wędzarni. Sommelier podzieli się wiedzą na temat wybornych win i innych alkoholowych trunków. Podczas tego wieczoru po raz pierwszy będzie z nami Browar Mikołajki i jego regionalne piwa. Zwieńczeniem kolacji będzie deser-niespodzianka. Wieczór poprowadzi Robert Skubisz.

Dla dzieci podczas kolacji przygotowany będzie Kinder Bufet: miniburgery / bolognese / kurczaczki / naleśniki / słodkości i inne.


Sobota - 27.11.2021

8:00 – 11:00 Pyszne śniadanie live cooking, gorące wypieki prosto z pieca.

10:00 – 16:00 Strefa ekspercka kosmetycznej marki Yonelle. Profesjonalne badanie kondycji skóry, testowanie produktów, specjalna oferta zabiegowa.

10:00 – 12:00 Warsztaty cukiernicze dla dzieci i dorosłych poprowadzi Mistrzyni Cukiernictwa Ewa Drzewicka, wielokrotna zwyciężczyni prestiżowych imprez w tym Olimpiady Kulinarnej.

13:00 – 15:00 Stacja lunch grill z Szefami Kuchni w hotelowym ogrodzie: ognisko, degustacja steków wołowych, ryby mazurskie prosto z patelni. Degustacja Browaru Mikołajskiego.

Andrzejkowa kolacja degustacyjna.

19:00 - Kolacja degustacyjna poprowadzona przez Roberta Skubisza oraz Ireneusza Koniuszka. Przewodnim motywem sobotniej kolacji będą smaki na bazie regionalnych produktów w nowoczesnej odsłonie, do której wykorzystamy również trunki Browaru Mikołajskiego. Do tego pai ring win w wykonaniu sommeliera Marka Gałaja oraz w tle muzyka na żywo. Słodką część wieczoru zapewnią nam Ewa Drzewicka oraz Daniel Zawalich.

Dla dzieci podczas kolacji przygotowany będzie Kinder Bufet: miniburgery / bolognese / kurczaczki / naleśniki / słodkości i inne.

Niedziela - 28.11.2021

9:00 – 11:30 - Pożegnalne śniadanie live cooking w wykonaniu Szefów Kuchni.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - HeydayBoats

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
Reklama
ReklamaA2 - Tło Dla Mew