ReklamaA1 - Sailing Machine

Bieg Pamięci żołnierzy wyklętych na Mazurach

Wydarzenia i imprezysport i rekreacjaBieżące18 stycznia 2024, 10:04Komentarzy: 2
Bieg Pamięci żołnierzy wyklętych na Mazurach
 fot. Organizator.

Najbliższy termin

03.03 Niedziela

Już 3 marca 2024 roku o godzinie 12:00 z wielu punktów w Polsce i na całym świecie wyruszą uczestnicy biegu Tropem Wilczym. W tym roku odbędzie się 12 edycja biegu. Trasę można pokonać marszem z kijkami do „nordic walking”. Bieg odbędzie się również w Węgorzewie na Mazurach.

Żeby uczestniczyć w biegu, wystarczy, że wypełnisz formularz rejestracyjny dostępny do dnia 26 lutego 2024 roku na stronie https://dostartu.pl/xii-edycja-tropem-wilczym-bieg-pamieci-zo-nierzy-wykletych-wegorzewo-v10282 lub zapisać można się w dniu startu: 3 marca 2022 roku w Biurze Zawodów na Placu Wolności w godzinach 10:30 – 11:45 (tylko w przypadku wolnych miejsc – zalecane zgłoszenie online). Opłata startowa to 25 zł.

Na wszystkich biegaczy czeka wyjątkowy zestaw startowy oraz ciepły posiłek.

„Dystans pamięci” mierzy 1963 m, jest to długość nieprzypadkowa, ściśle związana z rokiem, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek.

Bieg Pamięci żołnierzy wyklętych na Mazurach

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o projekcie, jego historii i innych wydarzeniach organizowanych w ramach akcji, konieczniej zajrzyj na stronę internetową biegu https://tropemwilczym.org

Bieg Tropem Wilczym jest pierwszym wydarzeniem w Polsce organizowanym na tak wielką skalę. Został stworzony z myślą o pasjonatach historii oraz osobach, które chcą w pozytywny sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Udział w inicjatywie to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego. Przedsięwzięcie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych historią Żołnierzy Wyklętych.

ReklamaC1 - MotoX

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew