ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Co będzie się działo w marcu w Rynie?

Co będzie się działo w marcu w Rynie?
 fot. mazury24.eu

Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki zaprasza na kulturalny marzec w Rynie. Jeśli będziecie w tym okresie na Mazurach, warto odwiedzić to miasto i wziąć udział w tych ciekawych wydarzeniach kulturalnych.

Wystawa fotograficzna

01.03.2024r. - Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Organizator wraz z Mirosławem Kleczkowskim zaprasza na „Mróz - Artysta”, czyli kolejna wystawa Mirosława Kleczkowskiego: fotografa, którego dorobek już kłóci się z definicją amatorstwa, ale skromność jeszcze nie pozwala nazywać siebie artystą… Mimo wieloletniego doświadczenia w pracy z aparatem fotograficznym przez ponad 11 lat rozwijał swoje umiejętności w Kętrzyńskim Stowarzyszeniu Fotograficzno – Filmowym (KSFF) „FOTO MX”, a obecnie dzieli się nimi z członkami Mrągowskiej Grupy Pasjonatów Fotografii „Migawka”.

W ostatnim czasie fascynuje go fotografia krajobrazowa, zbliżeniowa i makrofotografia. Oprócz tego nadal jego pasją pozostaje ekologia i wędkarstwo. Warto się przekonać jak cierpliwość wędkarza łączy się z wnikliwością obserwacji miłośnika przyrody, a przejście na emeryturę sprzyja rozwijaniu zamiłowań, które wymagają czasu i skupienia.

Mirosław Kleczkowski nie tylko dobrze ten czas wykorzystuje, ale dzieli się nim z nami. Tym razem pragnie pokazać nieznane – albo niedoceniane – oblicze zimy, podzielić się swoim zachwytem nad jej pięknem. Jedno jest pewne: z całą pewnością jego fotografie skłaniają do ciepłego spojrzenia na tę właśnie porę roku.

Autor wystawy stwarza nam niecodzienną okazję zobaczenia zimy w zupełnie innym – nomen omen - świetle: zaskakująco barwną i niewiarygodnie… pomysłową. Po raz kolejny ten właśnie fotograf odsłania przed nami przyrodę w taki sposób, że zdumiewa nas, oczarowuje, ale i zawstydza, że sami jej tak nie widzimy. To dzięki niemu, dzięki zdjęciom, które wykonał, znów – jak w dzieciństwie - będziemy bardziej uważnie patrzeć wokół siebie, skupiać się na dziełach, które tworzy mróz - artysta: obrazach na szybie, rzeźbach z kryształków wody, kroplom zastygłym w biegu…

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z ulotności momentów utrwalonych na fotografii – tym większa zasługa fotografa, który chce się nimi podzielić. Dlatego pozwólmy sobie na tę chwilę skupienia i zachwytu nad światem, który roztaczałby swoje uroki na darmo, gdyby nie wprawne oko artysty-amatora, Mirosława Kleczkowskiego.
 

Koncert muzyczny

10.03.2024r. Muzycznie rozpieszczać będzie nas Warmińsko-Mazurski Kwartet Smyczkowy. To czynni artyści Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Tworzą go: Michał Marcol – I skrzypce, Marta Julia Pawłowska – II skrzypce, Fily Diakité-Mikulska – altówka oraz Esperanza Hernández Muñoz – wiolonczela. To absolwenci prestiżowych wydziałów instrumentalnych polskich i zagranicznych uczelni muzycznych. W swoim szerokim repertuarze mają nie tylko dzieła muzyki klasycznej, ale także muzyki filmowej i rozrywkowej. Codzienna praktyka pracy zarówno orkiestrowej, jak i solowej sprawia, że kameralistyka w wydaniu tego zespołu jest produktem najwyższej jakości, jaki można znaleźć w regionie Warmii i Mazur.
 

Muzyczne klimaty lat 20-tych 30-tych

14.03.2024r. W ramach nowego cyklu spotkań "#sztuka" przeniesiemy się w muzyczny klimat lat 20-tych 30-tych za sprawą artystów z GOKiR w Wilkasach Gmina Giżycko. Wystąpią przed Państwem:

Reżyseria - Barbara Ewa Somionka

Scenariusz - Barbara Somionka i Mirosława Jura

Akustyka i Dźwięk - Dariusz Jodko

Scenografia - Karol Żelisko

Na scenie zaprezentują się:

- młodsi wokaliści z zespołu "Fantazja":

Milana Karpuczyk, Iga Styczyńska, Nikola Peliszko i Zuzanna Jakubowska.

- młodzież z zespołu "Złote Nutki":

Zuzanna Czerwińska, Nikolina Pietrzak, Aurelia Kowalewska, Anita Fijałkowska, Natasza Gryszko i Amelia Somionka

- dorośli z zespołu "Kaprys":

Artur Pilichiewicz, Beata Mycak, Joanna Chomej, Elżbieta Bielak oraz Barbara Somionka

- Seniorzy z Klubu Seniora: Ewa Zalewska , Helena Kłosowska oraz Jan Szczerba.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Nowy Harsz