ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Dni Mikołajek na Mazurach. Co będzie się działo?

Dni Mikołajek na Mazurach. Co będzie się działo?
 fot. mazury24.eu

Najbliższy termin

30.06 Piątek

Przez trzy dni Mikołajki na Mazurach będą tętniły muzyką, dobrą zabawą i wieloma atrakcyjnymi wydarzeniami. Dni Mikołajek wypadają 30 czerwca - 2 lipca. Trzydniowa impreza to dobra muzyka, tradycyjne elementy i święto kolorów.

Trzydniowe "urodziny" miasta rozpoczną się po godz. 18.00 na promenadzie, gdzie tradycyjnie wyróżnione zostaną mikołajskie małżeństwa z długim stażem, posłuchamy lokalnych muzyków a zakończymy na placu wolności, gdzie od 22.00 bawić nas będzie Łydka Grubasa.

Kolejny dzień to tradycyjny Festiwal Rybny "Rybkę na Zdrowie". Wydarzenie kulinarne jest jednym z największych w Polsce poświęconych głównie promocji ryb słodkowodnych. Organizowane jest w Mikołajkach już od 16 lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, gdyż tylko tutaj można spróbować owoców mazurskich jezior przygotowanych na wiele sposobów, wziąć udział w konkursach przygotowanych przez kucharzy i przekonać się, że warto jeść ryby.

Sobotni wieczór to tradycyjna parada statków przemykających między mostami, przez przesmyk łączący jeziora Mikołajskie i Tałty.

W paradzie może wziąć udział każdy, kto odpowiednio wcześniej zgłosi się do organizatorów (Centrum Kultury "Kłobuk", e-mail: klobuk@mikolajki.pl).

Oprawę pilotują ratownicy MOPR, strażacy, Inspektor Żeglugi Śródlądowej, Państwowa Straż Pożarna oraz mikołajscy policjanci.

Gdy statki bezpiecznie przycumują w wyznaczonych strefach, zgromadzeni widzowie podziwiać będą pokaz fajerwerków. Jest on preludium do występu sobotniej gwiazdy - na pl. Wolności o godzinie 23.30 pojawią się: Reni Jusis, Kasia Popowska, Marcin Sójka.

Niedzielę 2 lipca zakończy gratka dla melomanów. O godzinie 18.00 w centrum miasta na scenie pojawi się Koncert Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy wraz z solistami: Danutą Błażejczyk, Danielem Berezą i Piotrem Tazbirem.

Pozostałe terminy

 • 1 lipca Sobota
  Dni Mikołajek na Mazurach. Co będzie się działo?

  Dni Mikołajek na Mazurach. Co będzie się działo?

  Mikołajki
  00:00
 • 2 lipca Niedziela
  Dni Mikołajek na Mazurach. Co będzie się działo?

  Dni Mikołajek na Mazurach. Co będzie się działo?

  Mikołajki
  00:00
ReklamaC1 - PGE Dystrybucja

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perfect Plus Sprzątanie

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - HeydayBoats Moto-X
ReklamaA2 - Odysseya Yachts