ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Dzień Dziecka na Mazurach. Gdzie warto zabrać dzieciaki?

Dzień Dziecka na Mazurach. Gdzie warto zabrać dzieciaki?
 fot. mazury24.eu

1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wiele miast na Mazurach przygotowało z tej okazji większe i mniejsze wydarzenia dla dzieci. Gdzie warto się pojawić i dobrze bawić?

Jeżeli będziecie pod koniec maja i na początku czerwca z dziećmi na Mazurach, warto zajrzeć do tych miejsc, gdzie organizowane są różnorodne imprezy i festyny organizowane właśnie dla dzieciaków z okazji ich święta.


Dzień Dziecka w Szczytnie

Burmistrz Miasta Szczytno Krzysztof Mańkowski zaprasza wszystkie dzieci do wspólnego świętowania.

1 czerwca 2022 r. (środa), godz. 16:00 - 18:00. Plaża Miejska oraz Zamek Krzyżacki w Szczytnie.

Z tej okazji na dzieci czeka: strefa rycerska, strefa animacji, strefa mundurowa.

Fani aktywności sportowych będą mogli wynająć za darmo rowery w Bazie Wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu. W tym dniu nie zabraknie również uwielbianych przez dzieci przekąsek: waty cukrowej oraz popcornu.


Dzień Dziecka w Mrągowie

Osiedle Brzozowe w Mrągowie będzie hucznie świętować tegoroczny Dzień Dziecka 

Już 28 maja mieszkańcy, wspólnymi siłami, organizują osiedlową imprezę, na którą zapraszają wszystkie dzieci razem z rodzicami.

- Najważniejszy cel wydarzenia to integracja lokalnej społeczności poprzez wspólną zabawę — mówią zgodnie panowie: Slawek Piatkowski i Marcin Mikulski, główni organizatorzy osiedlowego Dnia Dziecka. - Będzie mnóstwo atrakcji i poczęstunek. Zaplanowaliśmy również konkursy i zabawy z nagrodami. Zapraszamy!

Osiedlowy Dzień Dziecka odbędzie się 28 maja (sobota), na osiedlu Brzozowym, przy bloku nr 3. Początek: godzina 15:00.

Wydarzenie finansowane jest między innymi z budżetu Miasta Mrągowa, w ramach Inicjatywy Lokalnej "Pomysłowe Mrągowo". 


Dzień Dziecka w Olecku

Niezwykle ciekawie zapowiada się Dzień Dziecka w Olecku. 29 maja br. MOSiR w Olecku zaprasza wszystkie dzieci do niezwykłego ogrodu.

„Przenieście się z nami do magicznego ogrodu, w którym wspólnie z naszymi pociechami będziemy świętować Dzień Dziecka. Możecie tworzyć klimat magicznego ogrodu literatury dzieląc się z innymi radością czytania. Specjalnie do waszej dyspozycji zostanie przygotowany punkt, po którym poruszać się pomogą Wam niezawodne Panie z Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej i Pedagogicznej w Olecku” – zapraszają władz emiasta.

Na artystyczne atrakcje możemy liczyć również dzięki niezawodnej współpracy Pióropusza, którzy zajmą się malowaniem buziek naszym milusińskim. A może sztuka nowoczesna? Wciel się w postać w postać z bajki i utrwal to na zdjęciu.

Państwowa Szkoły Muzycznej I st. przedstawi muzyczny spektakl, w którym usłyszeć będzie można melodie z bajek takie jak: Vaiana “Pół kroku stąd”, Zwierzogród “Nie bój się chcieć”, Witaj, Reksio i wiele innych

Przegląd muzycznych talentów - karaoke

Przygotujcie swoją ulubioną piosenkę, przynieście nam podkład muzyczny i wystąpcie na scenie przed prawdziwą publicznością. Zgłoszenia i podkłady przyjmujemy od godziny 12 przy scenie. Karaoke rozpocznie się o godzinie 13.

Taneczne wygibasy z Anną Duchnowską

Niech poniesie nas muzyka. Taneczny freestyle radości i dobrej energii.

Wielki test z wiedzy o świecie bajek, czyli niezastąpiony pióropuszowy chaos, w którym mogą wziąć udział całe rodziny: dzieci i dorośli.

Podczas gry trzeba będzie wykazać się sprawnością fizyczną, dobrą orientacją oraz znakomitą pamięcią i bystrością umysłu.

Popis umiejętności plastycznych. Pod czujnym okiem naszego instruktora Zofii Kardel, przyjdź i narysuj ulubionego bohatera literackiego.

Dmuchańce przyjazna przestrzeń z "dmuchańcem" dla dzieci. Tu najlepiej sprawdzą się wszyscy miłośnicy skakania oraz posiadacze uśmiechu od ucha do ucha.

Impreza na terenie MOSiR w Olecku 29 maja br. w godz. 12.00 – 15.00.
 

Dzień Dziecka w Piszu

W Piszu impreza z okazji Dnia Dziecka będzie się odbywała pod hasłem "Lokomotywa z Bajkami”. Wydarzenie będzie miało miejsce 1 czerwca 2022 na Pl. Daszyńskiego.

W programie:

konkursy: plastyczny, wierszyki, piosenki z bajek, przyjdź w przebraniu z ulubionej bajek, prezentacje artystyczne dzieci z zespołów PDK i Happy Studio-MZ, quizy bajkowe, super nagrody, zjeżdżalnie, konkursy, gry i zabawy.
 

Dzień Dziecka w Gołdapi

W niedzielę 29 maja br. Gołdap świętuje Dzień Dziecka. W programie dyskoteka pod chmurką, występy artystyczne, "dmuchańce" i wiele atrakcji.

Nie zapomnijcie o bajkowych przebraniach.

Dzień Dziecka na Mazurach. Gdzie warto zabrać dzieciaki?

Dzień Dziecka w Kętrzynie

Już w niedzielę, 29 maja br. organizatorzy zapraszają najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami na Kętrzyński Dzień Dziecka na stadion! To będzie największa taka impreza w całej okolicy!

Gry i zabawy muzyczne oraz dźwiękowe, kętrzyńskie biegi, kreatywne warsztaty, klockolandia, strefa majsterkowicza, plastyczny streczing, a do tego skoki na kolorowych dmuchańcach, malowanie buziek, szalone zdjęcia z fotobudki i bańki mydlane.

Dla łasuchów tego dnia serwowana będzie grillowana kiełbasa a na deser wata cukrowa, popcorn i oczywiście lody.

Dla wytrwałych, szalonych i walecznych przewidziane są nagrody! Godzina 12:00 -15:00! 
Wszystkie atrakcje bezpłatne!

ReklamaC1 - PGE

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Perła Mazur

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Nautica Centrum Motorowodne