ReklamaA1 - Stranda Sylwester

Dzień pamięci Kardynała Wyszyńskiego na Mazurach

Wydarzenia i imprezyBieżące21 września 2023, 8:46
Dzień pamięci Kardynała Wyszyńskiego na Mazurach
 fot. mazury24.eu

7 października 2023 roku, na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, odbędzie się 23. edycja wyjątkowej uroczystości pn. „Dzień Pamięci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II”.

Jak podkreślają przedstawiciele organizatorów, Prezes AKJ Stanisław Tołwiński i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Ks. Kanonik Stanisław Majewski, zawsze była i w tym roku także będzie to wyjątkowa uroczystość o charakterze patriotycznym i religijnym, poświęcona utrwalaniu pamięci Wielkiego Polaka – Prymasa Tysiąclecia, a od 2006 roku także pamięci Świętego Jana Pawła II - największego pielgrzyma lotniczego świata.

Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński w okresie swego internowania w dniu 6 października 1954 r. był w asyście strażników „przymusowym” gościem naszego lotniska i stąd odlatywał do innego miejsca odosobnienia. W tym roku już po raz dwudziesty trzeci zapraszamy wszystkich, którym postać Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a także Św. Jana Pawła II są bliskie.

Dzień pamięci Kardynała Wyszyńskiego na Mazurach

Program, jak zawsze przewiduje Uroczysty Apel z udziałem pocztów sztandarowych, kompanii honorowych, złożenie kwiatów pod obeliskami, na których wmurowane są okolicznościowe tablice poświęcone Błogosławionemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz Świętemu Janowi Pawłowi II.

Po apelu zakończonym salwą honorową przez kompanię z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, następnym elementem obchodów będzie Polowa Msza Święta w hangarze lotniczym, celebrowana przez duchownych pod przewodnictwem Metropolity Warmińskiego Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Uroczystość zakończy spotkanie przy wojskowej kuchni polowej.

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Amax

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Avocado