ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

EKT-Gdynia

EKT-Gdynia
EKT-Gdynia  fot. www.ektgdynia.pl

Kto miał przyjemność choć raz bawić się na koncercie EKT-Gdynia, z pewnością potwierdzi, że zespół doskonale łączy rockowe brzmienia i nastrojowe ballady. Muzycy bawią i wzruszają fanów bez względu na wiek.

Zespół EKT-Gdynia od początku istnienia, czyli od 1986 roku, związany był z piosenką turystyczną. Z powodzeniem brał udział i zdobywał nagrody w festiwalach piosenki turystycznej i studenckiej (wystarczy wymienić takie wydarzenia, jak: „Włóczęga” w Zielonej Górze, „Yapa” w Łodzi czy „Bakcynalia” w Lublinie). W repertuarze tej żywiołowej grupy muzyków królują jednak piosenki żeglarskie, a także ballady. Od wielu lat zespół EKT-Gdynia należy do grupy najlepszych i najpopularniejszych zespołów szantowych. Muzycy występują na scenach największych festiwali szantowych (np. „Shanties” w Krakowie i Charzykowych, „Szanty” we Wrocławiu, „Szanty” w Giżycku, „Tratwa” w Katowicach, „Knaga” 2001, 2002, 2004 w Toronto, Montrealu). Zespół nagrał teledyski dla TVP i niemieckiej telewizji ZDF, wydał płyty: „Ja stawiam” 1990 rok, „Oczywiście” 1994 rok, „Wreszcie płynę” 1998 rok, „Pójdę przez morze” 1999 rok, Koncert z okazji XX-lecia zespołu „EKT-Gdynia-live”. 

Zespół EKT- Gdynia tworzą: Jan Wydra (gitara, śpiew lider zespołu), Jacek Fimiak (instrumenty perkusyjne, śpiew), Krzysztof Kowalewski (gitara elektryczna), Marcin Ritter „Ritus” (gitara basowa, śpiew), Kamil Szewczyk (gitara elektryczna, gitara basowa; zamiennie za Krzysztofa lub Marcina).

Wydawnictwa: „Ja stawiam” (1990), „Oczywiście” (1994) „Wreszcie płynę” (1998), „Pójdę przez morze” (1999), Koncert z okazji XX-lecia zespołu „EKT-Gdynia-live” (2016) 

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 6
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Mlekopol

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Ruciane Tarasy
ReklamaA2 - Sailing Machine