ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Fani Formuły 1 na Mazurach będą zadowoleni. Można będzie oglądać bolid F1

Fani Formuły 1 na Mazurach będą zadowoleni. Można będzie oglądać bolid F1
 fot. UM Mrągowo/facebook

Dobra wiadomość dla kibiców Roberta Kubicy i wszystkich miłośników wyścigów Formuły1. Już niebawem do Mrągowa przyjedzie bolid C42 zespołu Alfa Romeo F1 Team ORLEN! 

Samochód Formuły 1 zespołu Alfa Romeo Orlen Team pojawi się w Mrągowie już 28 lipca na stacji paliw Orlen (ul. Olsztyńska 11) i będzie tam przebywał do 1 sierpnia br.

Bolid, który będzie można zobaczyć z bliska, pojawi się w Mrągowie dzięki Inicjatywie PKN Orlen i Alfa Romeo.

Warto wyjaśnić, że Robert Kubica od trzech lat jest kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo Orlen Team. Jednocześnie jest naszym jedynym zawodnikiem, któremu udało się wejść do wyścigów Formuły 1 w 2006 r. (z zespołem BMW Sauber, który obecnie ściga się jako Alfa Romeo Orlen Team). W 2008 r. wygrał jedyny wyścig Formuły 1 – Grabd Prix Kanady na torze w Montrealu. Kubica był wielką nadzieją świata F1, i był łączony z przejściem z zespołu Renault do Ferrari. Niestety plany te pokrzyżował wypadek Roberta Kubicy podczas rajdu we Włoszech w 2011 r., podczas którego nasz kierowca odniósł poważne obrażenia.

Udało mu się powrócić do wyścigów F1 w 2019 r. razem z zespołem Williams. Jednak bardzo słabe osiągi bolidu spowodowały, że Polak wywalczył zaledwie 1 punkt i pod koniec sezonu opuścił zespół, przechodząc do Alfy Romeo  - niestety już bez angażu na głównego kierowcę zespołu. 

Teraz będąc na Mazurach, w Mrągowie, będziecie mogli obejrzeć bolid, którym Robert Kubica czasami jeździ podczas piątkowych treningów przed niedzielnymi wyścigami Formuły 1.

ReklamaC1 - Quicksilver 2021

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 2
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Sasanka

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - AZS Wilkasy