ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Festiwal Wiatru w Giżycku. Czego możemy się spodziewać?

Festiwal Wiatru w Giżycku. Czego możemy się spodziewać?
 fot. mazury24.eu

Najbliższy termin

23.08 Piątek

Festiwal Wiatru Giżycko, czyli druga edycja nowej lotniczej imprezy już 23 sierpnia. Zjawiskowe podniebne widowisko z pokazami statków powietrznych, zorganizowane nad samą taflą jeziora Niegocin w obrębie plaży miejskiej w Giżycku, to absolutnie jedyne takie w Polsce pokazy nocne.

Wydarzenie współtworzone przez Miasto Giżycko oraz Grupę Falco, to okazja do zobaczenia znanych formacji samolotów akrobacyjnych, motoszybowców, motoparalotni, skoczków spadochronowych, wiatrakowców i innych powietrznych maszyn.

Ewolucjom lotniczym towarzyszyć będzie muzyka, efekty pirotechniki, pokazy laserowe, a także koncerty, prezentacje na lądzie i wodzie, wszystko w formule plenerowego show, łączącego cztery żywioły – ziemię, wodę, powietrze i ogień.

W ramach pokazów zaplanowano dwa bloki, dzienny i nocny. Obok grup pokazowych, które mieliśmy okazję podziwiać w zeszłym roku, takich jak idealnie zsynchronizowani skoczkowie spadochronowi Sky Magic czy wspaniała, tworzona przez ojca i syna, Grupa Airborne Pyrotechnics, zaprezentują się nowi, znani w kraju i za granicą, miłośnicy awiacji, o których szczegóły będziemy zdradzać regularnie, aż do dnia pokazów! Akrobacjom, tradycyjnie towarzyszyć będą, zjawiskowe pokazy pirotechniczne.

Pomiędzy blokami pokazów zaplanowano dwa koncerty. Muzyczną gwiazdą sierpniowego wieczoru będzie Oskar Cyms, młoda gwiazda polskiej sceny muzycznej! Na uczestników Festiwalu Wiatru Giżycko czeka też specjalny pokaz mistrzyni świata w akrobatyce powietrznej Antoniny Trojanowskiej.

Akrobacje i pokazy prezentowane będą nad giżyckim nabrzeżem Niegocina. Atrakcje lądowe, koncerty, gastronomia, strefy wypoczynku znajdą się w okolicach Plaży Miejskiej. Choć sama plaża zdaje się być idealnym miejscem do obserwacji, to równie dobrze sprawdzi się molo, port Ekomarina, Wzgórze św. Brunona, jak i nabrzeże jeziora Niegocin od strony Wilkas.

Pilotażowa edycja imprezy, jeszcze pod nazwą Giżycko Air Show Prolog odbyła się na zakończenie zeszłorocznych wakacji. Wydarzenie zgromadziło na giżyckiej plaży prawdziwych miłośników awiacji i zrobiło duże wrażenie na mieszkańcach i gościach. Wraz z zaproszeniem na tegoroczną edycję podrzucamy wideopodsumowanie prologu.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka