A0 - AZS Wilkasy
ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Festiwal "Wróćmy na jeziora" w Mikołajkach

koncerty18 lutego 2020, 10:28Komentarzy: 1
Festiwal "Wróćmy na jeziora" w Mikołajkach
 fot. mazury24.eu

Trwają przygotowania do I Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki "Wróćmy na jeziora". Wydarzenie poświęcone jest polskim artystom, którzy odeszli.

Projekt skierowany jest do młodych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, którzy cenią polskich artystów i ich dorobek artystyczny. Festiwal odbędzie się w dniach 23-24 marca w Centrum Kultury „Kłobuk”.

-Chcemy przede wszystkim ocalić od zapomnienia twórczość nieżyjących artystów. To cel, który w głównej mierze przyświeca nam podczas organizacji tego wydarzenia. To idealna okazja do odkrywania młodych talentów oraz krzewienia dorobku artystycznego polskich twórców wśród młodzieży. To również idealna forma promocji miasta – mówią organizatorzy festiwalu.

Podczas dwudniowego wydarzenia uczestnicy prezentować będą utwory artystów takich jak: Zbigniew Wodecki. Czesław Niemen, Andrzej Zaucha, Krzysztof Klenczon, Ryszard Riedel, Anna Jantar, Kora Jackowska, Grzegorz Ciechowski, Ada Rusowicz, Kasia Sobczyk, Irena Jarocka.

Uczestnicy konkursu zostaną podzieleni na 3 kategorie wiekowe oraz zespoły. Aby wziąć udział w festiwalu należy przesłać do 6 marca nagranie wybranego przez siebie utworu. Organizatorzy dopuszczają amatorskie nagrania (np. telefonem komórkowym).

Demo należy wysłać na adres e-mail festiwal@wrocmynajeziora.pl lub listownie na adres Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach. Komisja oceniająca występy składać się będzie m.in. z finalistów The Voice of Poland.

Patronat nad festiwalem objął Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 9
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 1
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 2
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Odysseya Yachts