ReklamaA1 - Sailing Machine

Giżycko na Mazurach już gotowe na święta. 6 grudnia sporo się działo!

Giżycko na Mazurach już gotowe na święta. 6 grudnia sporo się działo!
 fot. UM Giżycko.

6 grudnia, w Mikołajki, świąteczne iluminacje rozświetliły najbardziej reprezentacyjne miejsca Giżycka. Tego dnia miasto odwiedzili także Święty Mikołaj oraz Śnieżynka.


Dekoracje świąteczne w Giżycku już są

Dekoracje zostały włączane razem z oświetleniem ulicznym, ok godziny 15.30. Dobrze znane giżycczanom ozdoby, jak podświetlane drzewa, prezent, bombki, liczba 2023/4, fontanna, zostały w tym roku uzupełnione o nową niespodziankę, świątecznego Bałwanka, który stanął w okolicy Pasażu Portowego.
 

Święty Mikołaj i Śnieżynka na ulicach Giżycka

Święty Mikołaj oraz Śnieżynka przemaszerowali ulicami Giżycka, pozdrawiali mieszkańców, robili wspólne zdjęcia, rozdawali słodkie upominki i zbierali listy z życzeniami pod choinkę. O 15.30 zawitali na Pasaż Portowy. Czekali tam na nich mieszkańcy oraz burmistrz Giżycka z wyjątkowym chłopcem, Wojtusiem Koziołem, którego miasto wspiera w 2023 r. w walce o zdrowie i samodzielność.

Rodzice i przyjaciele Wojtusia mieli specjalne puszki, do których każdy mógł dorzucić pieniążki, by zrobić mu świąteczną niespodziankę. Dzięki wpłatom Wojtuś będzie mógł skorzystać z kolejnego turnusu rehabilitacyjnego. O Wojtusiu, akcjach organizowanych na jego rzecz i postępach, przeczytasz na https://gizycko.pl/miasto-gizycko-podopieczni/


Jakie jeszcze świąteczne atrakcje zapowiadają się w Giżycku?

Jeszcze więcej przedświątecznego nastroju zapewni mieszkańcom wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym, który w tym roku odbędzie się w zupełnie nowym miejscu! 10 grudnia od godziny 10:00 na plaży miejskiej przy Lunaparku Bajka ruszy kiermasz różnorodności, rękodzieła artystycznego oraz regionalnych kulinariów.

Warto wiedzieć, że Magia Świąt w Lunaparku będzie odpalona już od 6 grudnia i potrwa do 11 grudnia. Lunapark zaprasza w tych dniach od 16:00 do 18:00 (w niedzielę 10.12 od 12:00).

ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA2 - Tło Dla Mew