ReklamaA1 - Strefa Kibica Sztynort

Grand Prix Mrągowa. Żeglarze powrócili na Czos

Wydarzenia i imprezyregaty16 czerwca 2020, 7:03Komentarzy: 0
Grand Prix Mrągowa. Żeglarze powrócili na Czos
 fot. Organizator

13 czerwca 2020 roku odbyły się pierwsze regaty w Mrągowie i jedne z pierwszych imprez żeglarskich w Polsce. Powoli wydaje się wszystko wracać do normy, a następne regaty widać już na horyzoncie. 

Rywalizacja na wodzie toczyła się tym razem w 2 klasach: Mariner 600 oraz OPEN. W sumie na starcie pojawiło się 11 różnych jednostek pływających. – Cieszymy się, że w końcu udało nam się wrócić na nasze macierzyste jezioro i zorganizować regaty.

W normalnych okolicznościach w Mrągowie odbyłyby się już dwie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa o zasięgu ogólnopolskim – komentuje Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”. – Pierwsze regaty były testem zainteresowania startem żeglarzy w tym trudnym sezonie. Tym bardziej warto podkreślić, że możliwość uczestnictwa w imprezie żeglarskiej przyciągnęła też dawno niewidzianych „bazunów”. Słowa uznania także dla Piotra Kity, który umożliwił skorzystanie z prywatnej łódki. Bez takich ludzi organizacja naszych imprez nie miałaby sensu.

Żeglarze rywalizowali ze sobą w 3 wyścigach długodystansowych oraz jednym wyścigu długodystansowym Najbardziej zażarta walka toczyła się na Marinerach, w której startowało 8 załóg. Pierwsze miejsce zajęli ostatecznie Łukasz Dakszewicz i Paweł Pawlicki.

Tuż za nimi uplasowali się Tomasz Stańczyk, Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz. Na najniższym miejscu podium stanęli Dariusz Bałdyga, Dariusz Lubak i Karol Góralczyk. 

W kategorii OPEN nie było tym razem niespodzianki. Po raz kolejny w Mrągowie wygrali Jakub Malicki, Mariusz Olszewski, Arkadiusz Szajkowski i Dariusz Sosnowski. Drugie miejsce na swoim nowym, pięknym jachcie zajęli Hubert Jabłoński i Tomasz Krzywosz. Trzecie miejsce zajęli wciąż młodzi adepci żeglarstwa: Radosław Parzych i Grzegorz Sitarek.

– Końcowy wynik to efekt doświadczenia, umiejętności i szczęścia. Wszyscy zawodnicy pokazali jednak klasę i prezentowali najwyższy poziom umiejętności żeglarskich – informuje Maciej Majak, wiceprezes MTR „CZOS”.

W tym roku sezon żeglarski z przyczyn oczywistych rozpoczął się później. Powoli jednak inne stowarzyszenia, klasy czy miasta zaczną zapraszać żeglarzy na swoje akweny.

– Zapraszamy do uczestnictwa w naszym cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, który będzie w tym roku świętował 7 rok istnienia. W tegorocznym cyklu wystartują między innymi żeglarze z Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, Laser Masters czy OK Dinghy. Pierwsza impreza eliminacyjna odbędzie się już w sobotę 4 lipca 2020 z okazji Dni Mrągowa – zaprasza wszystkich żeglarzy Mateusz Kossakowski.

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 1
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Boyen Water Park

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka